10 Temmuz 2020, Cuma
Son Dakika

Jandarma günde 100 bin maske üretiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine Jandarma Genel Komutanlığına bağlı dikimevinde maske üretimine başlandı.
29.03.2020 10.41.11

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı üzerine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Jandarma Genel Komutanlığına bağlı dikimevinde maske üretimine başlandı. Maskeler, Jandarma Lojistik Komutanlığı bünyesindeki atölyede üretiliyor.

Maskeler AFAD, Vefa Sosyal Destek Grubu'nun hizmetine sunuluyor

Tek kullanımlık maskelerin üretimi için 3 vardiya halinde 40'ar personelin gece-gündüz çalıştığı atölyede, 50'şer paket halinde hazırlanan maskeler kolluk güçleri, AFAD, Vefa Sosyal Destek Grubu'nun hizmetine sunuluyor. Maskelerin dağıtımı il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve valilikler aracılığıyla yapılacak.

Üretilen maskelerin bir kısmı da Sağlık Bakanlığı'na gönderilecek

Jandarma İkmal Yarbay Jandarma Dikimevi Müdürü Talat Aysal, dikimevinde günde 100 bin maske ürettiklerini bildirdi. Maskelerin hijyen kurallarına göre paketlendiğini anlatan Aysal, ürünlerle öncelikle jandarma, emniyet, sahil güvenlik ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Vefa Sosyal Destek Grubu'nun ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Aysal, üretilen maskelerin bir kısımını da Sağlık Bakanlığına göndereceklerini kaydetti. İTTİFAK-AAYorum Ekle