ABD'nin en yaşlı başkanı olan Joe Biden, 81. yaş gününü 81 mum ile kutladı. Başkan, doğum günü fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı. 81 yaş günü için pastanın üzerinde yakılan 81 mumun alevleri takipçilerin alay konusu haline dönüştü.

Alevli Pasta Paylaşımı

Biden, Beyaz Saray'da tek başına oturduğu bir yemek masasında alevli pasta ile çekilen fotoğrafını paylaştı. Fotoğraf, sosyal medyada hızla yayılarak alay konusu oldu.

İşte 2023’ten en çarpıcı anları! Oscar yine en çok konuşulan oldu İşte 2023’ten en çarpıcı anları! Oscar yine en çok konuşulan oldu

81 Mum Üfleme Görüntüleri

Biden ayrıca yeni yaşına ithafen pastada 81 adet mum üfledi.

Sosyal ’medya platformu Threads’te ilk paylaşımını yapan Biden, "81 yaşına girdim ve sahip olduğum tek şey yeni bir sosyal platformdu!" dedi.

Biden ayrıca pasta alevler içinde kalırken, "Ve doğum günü mum fabrikasındaki işçilere, sendikanızın size fazla mesai kazandıracağını umuyorum" diye espri yaptı.

Cehenneme giden kapı!

Ancak, başkanın paylaştığı fotoğraf, sosyal medya kullanıcılarının çeşitli yorumlarına maruz kaldı. Bazı kullanıcılar, pasta alevlerini görüntüleyen Biden'ın önünde "cehenneme açılan bir kapı" olduğunu iddia etti.

Beyaz Saray'ın Açıklamaları

Biden'ın yaşının önemsiz olduğunu savunan Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, "Onu yaşına göre değil, yaptıklarına göre değerlendirmemiz gerekiyor." açıklamasında bulundu. Bu durum, Biden'ın ikinci dönem için seçilme olasılığı konusundaki Amerikan halkının endişelerini gündeme getirdi. Biden, ikinci döneminin sonunda 86 yaşında olacak.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)