Bakırköy’de bakıcısının elinden alınan küçük kız, polisin başarılı operasyonuyla kurtarıldı. Kaçırılan kız çocuğu, özel ekip tarafından 7 saat içinde bulunarak ailesine teslim edildi. Kızın kaçırılma anı ve sonrası güvenlik kameralarına yansıdı. Şüphelilerin, kızın ailesinden fidye talep etmeye hazırlandıkları ortaya çıktı.

7 SAAT İÇERİSİNDE YAKALANDILAR

İstanbul’da bir aile, 2,5 yaşındaki kızlarının kaçırıldığını polise bildirdi. Gasp Büro Amirliği ekipleri, olayın faillerini bulmak için hemen harekete geçti. Yaptıkları teknik ve fiziki takip sonucunda, olayın planlayıcısı olduğu tespit edilen Cevher K. isimli şüpheliyi 7 saat içinde yakaladılar. Cevher K., işbirlikçilerinin ve kız çocuğunun bulunduğu yeri söyledi. Polis ekipleri, verilen adrese operasyon düzenleyerek Osman K. ve Mustafa B. isimli diğer şüphelileri de gözaltına aldı. Küçük S.Ç., adreste uyurken bulundu ve polis ekipleri tarafından korumaya alındı.

Real Madrid'den Arda Güler için flaş karar Real Madrid'den Arda Güler için flaş karar

FİDYE İSTEMEYE HAZIRLANIYORLARDI

İstanbul’da 2,5 yaşındaki bir kız çocuğunu fidye için kaçıran üç şüpheli, polis tarafından 7 saatte yakalandı. Şüphelilerden Cevher K., borç batağında olduğunu, aileyi eski çalıştığı börekçiden tanıdığını ve fidye talep etmek üzereyken suçüstü yakalandıklarını söyledi. Cevher K.'nın amca oğlu Osman K. ve arkadaşı Mustafa B. ile birlikte Bakırköy Adliyesi’ne gönderildiği öğrenildi. Şüphelilerin, kız çocuğunu motosikletle kaçırdıkları anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Kız çocuğu ise polis ekipleri tarafından bulunduğu yerden alınarak ailesine teslim edildi. Aile, kızlarına kavuşmanın mutluluğunu ve hüznünü yaşadı. (İHA)