Kas hastalığı nedeniyle yurtdışında tedavi olması gereken 21 aylık Özgür Karaboğa için başlatılan bağış kampanyasında hüzünlü bir olay yaşandı. Ailenin 20 ilde yerleştirdiği yardım kumbaralarından bir tanesi, biri çocuk üç hırsız tarafından götürüldü. Hırsızlık anı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Hırsızlar, börekçi çalışanını dikkatini dağıtarak kumbarayı alıp kaçmayı başardılar. Bebeğin tedavisi için 50 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğunu söyleyen aile, kumbaranın çalınmasına çok üzüldüklerini ifade etti.

"BÖYLE BİR ŞEY OLACAĞINI TAHMİN ETMEDİK"

Anne Firdevs Karaboğa, kumbaranın çalınmasının kendilerini çok şaşırttığını ve üzdüğünü belirterek, “Özgür bebek, SMA hastası. Şu an 21 aylık. Yurtdışında yapılacak olan gen tedavisi için valilik izniyle bir kampanya başlattık. Özgür’ün tedavisi için gerekli olan paranın yüzde 83’ünü toplamayı başardık. Fakat 2 Nisan’da bir börekçide bıraktığımız kumbarayı hırsızlar çaldı. Güvenlik kamerasında görüldüğü gibi, 3 kişi börek almak bahanesiyle iş yerine giriyor ve çalışanın gözünden kaçırarak kumbarayı alıp gidiyorlar. Böyle bir şey olacağını tahmin etmedik” dedi.

Şaka gibi ölüm! Silahla şakalaşırken sevgilisini öldürdü Şaka gibi ölüm! Silahla şakalaşırken sevgilisini öldürdü

"20 İLDE KUMBARA DAĞITTIK"

Baba Ferdi Karaboğa ise valilik izniyle 20 ilde kumbara dağıttıklarını söyleyerek, “Kumbaradaki para miktarını bilemiyoruz. Normalde valilik izniyle 81 ile kumbara dağıtabiliyoruz. Çevremizden gelen desteklerle 20 ilde kumbaralarımız var. Kumbara isteyen işletmelere de gönderiyoruz. Kumbaralardan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Ama bu tür hırsızlık olayları hem bizi hem de yardım etmek isteyen işletmeleri olumsuz etkiliyor. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşanmaz. Bu bağışları yaklaşık 6 aydır topluyoruz. Özgür’ün tedavisi için lazım olan 50 milyon TL’nin 42 milyonunu şu an elimizde var” diye konuştu.

Kaynak: (İHA)