İstanbul Kağıthane'de bir polis memurunun şehit olduğu birinin de yaralandığı olay sonrası çatışmalara müdahele eden takviye güçlerinin vurup öldürdüğü Diyar Anucur'un intikamı için suç şebekesinin güvenlik kamera görüntülerini zorla elde etmek istedikleri ve şebeke üyesi kişiyi vuran polisi tespit etmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

Şebeke üyelerinden 37 kişi tutuklandı

Ekiplerin 25 Ağustos'ta yaptığı uyuşturucu operasyonunda uzun namlulu silahlarla ateş açıp Hakan Telli'nin şehit olduğu, memur Ahmet Yasin Çevik'in de yaralandığı saldırıyla ilgili olarak 39 şüpheliden 37'si  tutuklandı.

Örgüt yapısı deşifre edildi

Olayı soruşturan savcılığın gönderdiği tutuklama talepli sevk yazısında suç şebekesinin yapı ve faliyetleri detaylı şekilde çözüldü.

Sevk yazısına göre örgütün ele Sinan Anucur'un elebaşı olduğu "Anucurlar" silahlı suç örgütü üyelerinin uyuşturucu ticareti yaptıkları belirtildi. Elde edilen yasa dışı gelirle örgütlerine yeni üyeler kazandırdıkları kaydedildi.

Yurt dışına açıldılar

Zaman içerisinde irtibat ağlarını geliştirine suç şebekesinin yurt dışında da uyuşturucu madde getiren kanallara ulaştıkları ifade edildi. Sevk yazısında olay günü yaşanılanlarla ilgili detaylı bilgiler de paylaşıldı.

İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti   İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti  

Çatışma mahalinin yakınında şüphelilerin üzerinden silah çıktı

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü mobil park timinin, 25 Ağustos'ta Şehit Hakan Öner Sokak'ta üst araması yaptıkları Kadir Taşdemir ve Görkem Doğan'ın üzerinden otomatik tabanca çıktı. Şüphelilerin silahı aynı sokakta bulunan bir adresten aldıklarını söyledikleri anlatıldı.

Kapıyı çalan polislere kurşun yağdırdılar

Polisler üzerinden silah çıkan şüphelilerin gösterdikleri evin kapı ziini çalınca saldırı gerçekleşti. Zanlılar Ozan Anucur, Diyar Anucur ve Akın Arsakay, ellerindeki uzun namlulu silahlarla polis memuru Hakan Telli ve  Ahmet Yasin Çevik'i taradı. Olayda polis memur Telli şehit olurken Çevik ise hayati şekilde yaralandı.

Destek kuvvet saldırganları yakaladı

Polis ekibinin yardım çağrısı üzerine kısa sürede olay yerine intikal eden birimler şebeke üyelerini çatışmaya girerek yakaladı. Bu çatışmada Diyar Anucur'un ölü olarak ele geçirildi, Ozan Anucur ile Akın Arsakay ise sağ olarak yakalandı.

Saldırı gerçekleşen yer örgüt evi çıktı

Olayların yaşandığı mahalin "Anucurlar" suç örgütünün elebaşı Sinan Anucur'un kardeşi olan, örgüt yöneticisi konumundaki Ozan Anucur tarafından "örgüt evi" olarak kullanıldığı, Diyar Anucur ile Akın Arsakay'ın olası bir saldırı planına karşı ikamette hazır bir şekilde bekletildiği, uyuşturucu madde trafiğini bu ikametten yönettikleri bildirildi.

Şebeke üyesini vuran polisleri tespite çalışmışlar

Şebeke üyesi zanlılardan Ömer Çakmaz'ın operasyonda öldürülen Diyar Anucur'un devlete küfür eden sosyal medya paylaşımlarını kullanıp uzun namlulu tüfekli fotoğrafını alarak "Arkandayız" yazdığı belirtildi.

Yine şebeke üyesi Murat Günar, Fırat Bağra ve Arafat Tacar'ın, Numan Anucur'un intikam içerikli paylaşımlarının ardından 25 Ağustos'taki olayın yaşandığı yerin yanındaki binanın güvenlik kamerası görüntülerini zorla almaya çalıştıkları, bu şekilde örgüt adına hareket ederek Diyar Anucur'u vuranları tespit etmeye çalıştıkları belirtildi. (AA)