Kahvaltı sofralarında yapılan yanlışlar sağlığımızı tehdit ediyor

Kahvaltı, günün en önemli öğünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ancak kahvaltı sofralarında yapılan bazı yanlışlar sağlığımızı olumsuz etkileyebiliyor. Daha lezzetli olması için karıştırdığımız ve farklı işlemler uyguladığımız besinler, aslında risk taşıyor. Bu nedenle Karatay, peynir ve zeytin tüketimine dikkat çekiyor.

Peynir ve zeytin tüketimi kısırlığa yol açabilir

Peynir ve zeytin, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetli ikililerindendir. Fakat zeytin ve peynirin tüketim şekli, çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Bu nedenle zeytin ve peynir tüketirken mutlaka dikkatli olmak gerekir.

peynir1

Baş ağrısı için hastaneye gitti... Doktorlar beyninden çıkan şeye inanamadı! Tam iki tane... Baş ağrısı için hastaneye gitti... Doktorlar beyninden çıkan şeye inanamadı! Tam iki tane...

Karatay’a göre, zeytin ve peynirin tuzunu almak için suda beklettikten sonra tüketmek, ne yazık ki kısırlığa davetiye çıkarıyor. Bunun için kullanılan yağa ve tuza dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle zeytin ve peynire sonradan müdahale yapmamak için tuz ve yağ içeriğine dikkat etmek gerekiyor.

Peynir ve zeytin tüketimi diğer sağlık sorunlarına da neden olabilir

sah-siyah-zeytin-kahvaltilik-500-g--a1cecd

Aynı zamanda peynirin içinde bulunan bol tuz, yüksek tansiyon riskini artırıyor. Peynirin aşırı tüketimi hem tansiyonu hem de kolesterolü yükselteceğinden peynir tüketimine dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca aşırı zeytin tüketimi de mide ekşimesine yol açabiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ