"Ordu içli tava" coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi "Ordu içli tava" coğrafi işaretli ürün olarak tescillendi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşayan Mert Merey'in, 3 Eylül'de evinden çıkıp bir daha ve dönmemesi üzerine  akrabaları jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. İhbar üzerine Küçükköy Jandarma Komutanlığı ekipleri arama çalışmalarına başladı. 

Ekiplerin yaptıkları güvenlik kamerası incelemelerinde Merey ve arkadaşı Furkan Çağrı Çuhadar'ın Sarımsaklı mevkisinde bir otele girdikleri ve Çuhadar'ın otelden yalnız ayrıldığını belirlendi. Görüntülerin incelenmesinin ardından harekete geçen jandarma ekipleri, otelde yaptıkları aramada kapısı kilitli olan bir odadan şüphelendi. Ekipler, otel görevlilerinin kapıyı açtığı odada, Merey'in cansız bedeniyle karşılaştı.

Jandarma tarafından yapılan incelemeler sonucunda olayın cinayet olduğu, Merey'in tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi. Araştırmalar sonucunda Çuhadar'ın otelden ayrıldıktan sonra memleketi Ankara'ya geldiği saptandı.

YAKALANDI

Polatlı jandarma ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Kurtuluş Mahallesi Savaşcı Sokak'ta bir eve düzenledikleri operasyonda yakalanan şüpheli Çuhadar'ın sorgusunda cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Kaynak: (DHA)