Kocaeli’de sağanak yağış hayatı felç etti: 3 araç arıza yaptı Kocaeli’de sağanak yağış hayatı felç etti: 3 araç arıza yaptı

Olay, geçtiğimiz Cuma günü gece saatlerinde Beyoğlu Kabataş’ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, yürüyüşe çıkan 24 yaşındaki Özcan Akkaya, bir ATM’nin önüne geldi. Genç burada bir adamın kediyi tekmelediğini görüp adete çılgına döndü.  Şahsa saldıran Akkaya, onu evire çevire dövdü.

KEDİYİ TEKMELEYEN ŞAHSI EVİRE ÇEVİRE DÖVDÜ

Yumruk ve tekmelerle neye uğradığını şaşıran şahıs apar topar kaçtı. Yaşananlar ise kameralara anbean yansıdı. Olayla ilgili ise şahıs ve gencin emniyete herhangi bir şikayette bulunmadıkları öğrenildi. Adının “Portakal” olan kedinin ise durumunun iyi olduğu olaydan sonra kaçtığı ancak 2 gün sonra geri geldiği bilgisine ulaşıldı.

Olayla ilgili açıklama yapan Özcan Akkaya, “Ben vale görevlisi olarak çalışıyorum. Canım sıkıldığı için yürüyüş yapıyordum. O esnada arkadaşın kediye tekme attığını gördüm. Kayıtsız kalamadım. Sonuçta hayvanseverim. Çok üzüldüm. Gerekeni yaptığımı düşünüyorum. Doğru bir şey değildi. Şahsı yakaladıktan sonra kaçmaya çalıştı. Özür dilemek istedi ama benim için bir anlamı yoktu. Kavga esnasında, ‘Bir daha yapmayacağım, beni bırak’ diye yalvardı. Ardından koşarak uzaklaştı. O kadar yakınlaşmamıza rağmen bir alkol kokusu almadım. Kedimizin durumu şu anlık gayet iyi. İki gün korkudan buraya gelmedi. Sonra mamasını ve suyunu vererek ait olduğu yere alıştırdık. Küçüklüğünden beri aynı yerde yaşıyor” ifadelerini kullandı.


Akkaya, “Devlet tarafından bu durumun insana yapılmış olarak görülmesi lazım. Sen beni yaraladığın için 10 yıl ceza alacaksan, bu kediyi yaralayan da o kadar ceza almalı. Eşit olmamız lazım. Daha önce böyle bir durumla hiç karşılaşmadım. Karşılaşsam yine aynısını yapar ve polise teslim ederdim. Şahıs şikayetçi olmadı. O günden beri buradan geçtiğini görmedim” dedi. (İHA)