Gazze'deki İçişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi'ne sığınan sivilleri hastaneden çıktıkları sırada hedef aldığını açıkladı.

Almanya bunu konuşuyor! Olaf Scholz'un o videosu gündem oldu Almanya bunu konuşuyor! Olaf Scholz'un o videosu gündem oldu

Bakanlık, saldırı sonucunda ölü ve yaralıların olduğunu belirtti. Açıklamada, Endonezya Hastanesi'nin ablukaya alınması ve bombalanmasının uluslararası müdahale gerektiren bir suç olduğu ifade edildi.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde faaliyet gösteren son sağlık kuruluşu olması nedeniyle hastanenin korunması gerektiği vurgulandı.

İsrail'in Filistinlileri sürgün etme çabaları çerçevesinde sağlık sektörünü yıkma politikası sürdürdüğü kaydedildi. İsrail tanklarının sabah saatlerinden itibaren Endonezya Hastanesi'ni kuşatma altına aldığı bildirilmişti.

İsrail ordusunun hastaneye düzenlediği saldırıda en az 12 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin yaralandığı belirtilmişti.

İsrail güçleri, hastaneyi abluka altına alarak çevredeki yüksek binaların çatılarına keskin nişancı yerleştirdiği ve hastane kapısı önünde her türlü harekete kurşunla karşılık verdiği ifade edilmişti.

Kaynak: (AA)