Kemal Kılıçdaroğlu, son seçim yenilgisinin ardından istifaya davet edilmişti. Ekrem İmamoğlu gibi partinin önemli isimlerinin de hedefinde olan Kılıçdaroğlu, görevine devam etti. Değişim çağrılarına kulak tıkayan Kılıçdaroğlu, hedefinin gemiyi limana sağlam bir şekilde ulaştırmak olduğunu açıklamıştı. Muhalif seçmenleri büyük bir hayal kırıklığına uğratan Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası açıklamaları tepkilerin daha da büyümesine neden oldu. Seçmenin güvenini kaybeden Kılıçdaroğlu’nun partinin başına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i getirmeyi düşündüğü iddia edildi.  

PARTİYİ EMANET EDECEĞİ İSME KARAR VERDİ

Seçim mağlubiyeti sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile karşı karşıya gelen Kılıçdaroğlu, partiyi öyle kolay kolay kimseye bırakmayacağını gösterdi. Tüm tepki ve eleştirilere rağmen görevine devam eden Kılıçdaroğlu’nun koltuğu kime bırakacağına karar verdiği öne sürüldü.

Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı

TAŞDELEN'İ SÜREKLİ YANINDA TUTUYOR

Yeni Şafak'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığı bırakması durumunda CHP’nin başına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'i getireceği kulislerde konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun özel görüşmelerinde ve katıldığı programlarda Taşdelen'in de bulunması bu iddiaları güçlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun İBB Başkanı İmamoğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı özel görüşmelerde Taşdelen'in de yer aldığı belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI OLAN DELEGEYİ İKNA ETTİ

CHP'de devam eden ilçe kurultaylarında da Taşdelen, Kılıçdaroğlu'na destek veriyor. Ankara'da delegeyi kontrol edebilen Taşdelen'in, parti içindeki muhalifleri Kılıçdaroğlu lehine ikna ettiği söyleniyor.

(HABER MERKEZİ)