22 Eylül 2020, Salı
Son Dakika

Kondisyonerinde virüs tespit edilen Djokovic test yaptıracak

Dünya sıralamasında 1. olan Sırp tenisçi Novak Djokovic'in kondisyoneri Marko Paniki'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı. Virüsün Djokovic’e bulaşıp, bulaşmadığı Belgrad’da yapılacak testlerden sonra netlik kazanacak.
22.06.2020 15.58.24

Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tur'a katılan Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov'un Kovid-19'a yakalandığını açıklamasının ardından, aynı organizasyona katılan bazı sporcu ve antrenörlerin de test sonuçlarının pozitif olduğu açıklandı. Novak Djokovic’in kondisyoneri Paniki, Hırvat tenisçi Borna Coric'in de virüse yakalandığı belirtildi. Hırvatistan Kamu Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamada, toplam 22 kişiye test yapıldığı belirtilirken, tenisçiler Alexander Zverev ile Marin Cilic'in test sonuçlarının negatif çıktığı ifade edildi.

Djokovic’te virüs belirtisi yok ama test yaptıracak

Bu arada, Sırp medyasında çıkan haberlerde, Novak Djokovic'in herhangi bir virüs belirtisi göstermediği ve Belgrad'da test yaptıracağı kaydedildi. Test sonucu pozitif çıkan Dimitrov, Adria Tur'un hem Sırbistan hem de Hırvatistan organizasyonlarına katılırken, diğer katılımcılarla ve halkla tenis oynamıştı. Dimitrov'un dün akşam Kovid-19'a yakalandığını açıklamasının ardından, Adria Tur'un Hırvatistan finali iptal edilmişti. İTTİFAK-AAYorum Ekle