20 Eylül 2020, Pazar
Son Dakika

Koronavirüs gölgesinde ilk kapsamlı sınav

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapıldı.
14.06.2020 13.52.39

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) sona erdi.  ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla yapılan sınav, saat 10.15'te başladı. Sınav binalarında ve salonlarda koronavirüse karşı tedbirler alındı.  Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verilen sınavın sonuçları, 7 Temmuz'da açıklanacak.

Binalar sınav kapsamında dezenfekte edildi

Koronavirüs önlemleri kapsamında binalar sınav öncesi detaylı olarak temizlendi ve dezenfekte edildi. Sınav binalarının bahçelerine, adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmadı. Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirmeler yapıldı.

Bina girişinde maske ve el dezenfektanı dağıtıldı

Bina girişinde adaylara el dezenfektanı uygulandı, maske ve el dezenfektanı dağıtıldı. İsteyen adaylar, kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girdi.Giriş belgeleri ve kimlik kontrollerinin temas olmadan yapılması sağlandı. Sınav evrakı dağıtan görevliler, lateks eldiven kullandı. Sınav salonlarına geçip sıralarına oturan adaylardan isteyenler, maskelerini çıkarabildi. Yorum Ekle