İlk saldırı 22 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşti. İddiaya göre, şapkalı bir kişi iş yerine müşteri gibi geldi. Ürünler hakkında fiyat aldıktan sonra iş yeri sahibi Fatih Aslan'a silahını doğrulttu. Silah önce tutukluk yaptı, ardından yaşanan boğuşma sırasında Aslan, saldırganın üzerine atlayarak yara almadan kurtuldu. Yaşanan boğuşma sırasında saldırgan, Aslan'ın kafasına silahın dipçiğiyle vurarak yaraladıktan sonra kaçtı.

İkinci saldırı ise bir hafta sonra, 30 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşti. Bu kez cerrahi maskeli bir kişi iş yerine geldi. Kapıyı açıp fiyat sordu, ardından iş yeri sahibine rastgele ateş açtı. Aslan, yara almadan kurtuldu.

Tarım İşçilerini taşıyan otobüs kül oldu Tarım İşçilerini taşıyan otobüs kül oldu

Polis, iki saldırıyı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, saldırganları getiren kişinin M.S. olduğu tespit edildi. M.S., Yenibosna'da yakalanarak gözaltına alındı. M.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis, iki saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İŞ YERİ SAHİBİ KONUŞTU

Olay sonrası konuşan iş yeri sahibi Fatih Aslan, şunları söyledi:

"30 senedir burada esnaflık yapıyorum. Kimseyle sıkıntımız yok. 22 Ağustos tarihinde bir müşteri geldi. Malzeme almak istediğini söyledi. Daha sonra bir çocuk geldi. Onunla ilgilendim. Çocuk çıkar çıkmaz silahını çıkarmış bana sıkmaya çalışıyor. Silahı kuramıyor. Şok içindeyim ne oldu diye sordum. Tekrar deneyince bu kez üzerine atladım. Boğuşma sırasında yere düştüm kafama silahın kabzasıyla vurdu. Kanlar içinde dışarı çıktım ama şahıs kaçtı. Aradan bir hafta geçti bu kez 30 Ağustos tarihinde bir genç kapıdan kafayı uzattı. Yüzey temizleyici sordu. Birden silahını çıkardı ateşledi. Rabbim yine korudu. Dışarı koştum göremedim. Yine savcılık suç duyurusu emniyet güçleri. Böyle panik endişe içinde bekliyoruz. İki fail var ikisini de kim olduklarını tanımıyorum."

Kaynak: (İHA)