Kundaklama olayının altında yatan sebep ortaya çıktı! Ablasına yapılanı kaldıramadı… Kundaklama olayının altında yatan sebep ortaya çıktı! Ablasına yapılanı kaldıramadı…

Olay, saat 17.00 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan 5 katlı bir binanın 3’üncü katında meydana geldi. İddiaya göre aralarında çocuklarının da bulunduğu yabancı uyruklu bir grup, yurt dışına çıkmak için para karşılığında bir grupla anlaştı. Verilen miktarı yetersiz bulan grup, yabancı uyruklu kişilerin ellerini ve ayaklarını bağlayarak evde alıkoydu. İşkence gördükleri de iddia edilen yabancı uyruklu kişilerden Afganistan uyruklu 2 kişi kaçmak için 3’üncü kattan atladı.

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, DİĞER KİŞİ KLİMANIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Atlayanlardan biri ağır yaralanırken, bir kişi ise binanın dışında bulunan klimanın üzerine düşerek yara almadan kurtuldu. Olay sonrası evde bulunan 3 şüpheli kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan bir kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi. Polis ekipleri, evden bulunan 3 çocuğu ve klimanın üzerine düşen yabancı uyruklu vatandaşı polis merkezine götürdü. Ağır yaralanan ve Afganistanlı olduğu öğrenilen vatandaş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

OLAY ANI CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDI

Olayın ardından cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, 3’üncü kattan atlayan yabancı uyruklu vatandaşın alt katta bulunan klimanın dış ünitesinin üzerinde kaldığı görülürken, klimanın üzerinde duran vatandaşın, evde Ali baba adında bir kişi ile 3 çocuğunun bulunduğunu söylüyor. Bir mahalle sakini, binada sürekli yabancı kişileri gördüklerini belirterek, “Her hafta sürekli yabancı birileri gidip geliyor. Mesela 3 ay önce Afrika asıllı kişiler gördük, ondan önce Suriyeli, Pakistanlı, Türkmenistanlı devamlı böyle değişik değişik insanları görüyoruz binada, girip çıkarlarken. Muhtemelen günübirlik ya da haftalık kiraya veriliyor” dedi. Mahalle sakini, aşağı düşen şahısların ellerinin bağlı olduğunu ve yurt dışına çıkmak için para verdiklerini ancak daha fazla para istendiği için işkence gördüklerini söylediklerini aktardı. Mahalle sakini, “Muhtemelen işkenceden sonra ya atladılar ya da birileri tarafından aşağı atıldılar” diye konuştu.

Kaynak: DHA