Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa'ya gitmek isteyen Filistinlilere yönelik İsrail güçlerinin engellemelerini ve zor kullanmalarını aktaran TRT Haber ekibi, İsrail polisinin saldırısına maruz kaldı.

TRT Haber ekibi, yaşanan olayları haberleştirmeye çalışırken İsrail polisi tarafından fiziki müdahaleye uğradı. Bir polis memuru, silahının namlusunu kullanarak TRT Haber kamerasını kırdı.

Dünyada bir ilk! Bu robot insan gibi nefes alıyor, terliyor ve titriyor! Dünyada bir ilk! Bu robot insan gibi nefes alıyor, terliyor ve titriyor!

TRT Haber muhabiri, kamera kırık olmasına rağmen Filistin'e yönelik devam eden saldırıları izleyicilere aktaracaklarını belirtti.

Canlı yayın sırasında, gaz bombası caminin bulunduğu bölgeye atıldı.

TRT Haber muhabiri, İsrail'in Mescid-i Aksa dışında da namaz için toplanılmasına izin vermediğine dikkat çekerek, "Her yerde bir engelleme, baskı var" ifadelerini kullandı.

İsrail güçleri, daha önce de Gazze Şeridi ve Kudüs'te TRT Haber ekibinin haber yapmasını çeşitli bahanelerle engellemişti.

Cuma namazı öncesi bu hafta da İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cuma namazını kılmak isteyen Filistinlilere kısıtlamalar getirdi. 

İsrail polisi, Mescid-i Aksa çevresindeki kısıtlamalarını sürdürerek Filistinlilerin ibadetlerine engel oldu, geçen haftalarda olduğu gibi bu hafta da müdahalede bulundu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)