59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 9 ayrı ödüle layık görülen Kurak günler filmi, Netflixte yayımlanmaya başladı. Daha ilk bölümünden itibaren biyik ses getiren filmin oyuncuları izleyici tarafından büyük merak konusu haline geldi. 

Özellikle de filmde Pekmez rolüne hayat veren oyuncu Eylül Ersöz, seyirciler tarafından araştırılıyor.

EYLÜL ERSÖZ KİMDİR?

Eylül Ersöz, 2001 yılında dünyaya geldi. Adıgüzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan el ele adliyeye geldiler ve boşandılar! Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan el ele adliyeye geldiler ve boşandılar!

İlk olarak Gülperi dizisinde Zeliha karakterine can veren Ersöz,  daha sonra Yetiş Zeynep ve Hekimoğlu dizilerinde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Screenshot_2-22

2021 yılında ekranlara gelen Ada Masalı dizisinde rol aldı. Şimdilerde ise TRT 1'in sevilen dizilerinden Yürek Çıkmazı'nda rol alıyor. 

Aynı zamanda Netflix'te yayınlanan Kurak Günler dizisinde Pekmez karakterine hayat veriyor. Kurak Günler'in en dikkat çeken karakterlerinden olan Pekmez, akli melekeleri yerinde olmayan bir genç kız. Dizide, avukat olan Şahin Bey'in evine gelen ve sonrasında tecavüze uğrayan, akli melekeleri yerinde olmayan Pekmez karakterine Eylül Ersöz hayat veriyor.

İttifakgazetesi.com