Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'ndan kritik VAR toplantısı Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'ndan kritik VAR toplantısı

Suç duyurusunun nedeni

Avukat Kerim Bahadır Şeker, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, suç duyurusunun nedenini anlattı. Şeker, 2020 yılında Portekiz’in Faranse takımında oynayan Cedric Leandre Tchoumbe Fankam’ın bir telefon hırsızlığı olayına karıştığını ve Maltepe cezaevine gönderildiğini belirtti. Şeker, Fankam’ın annesi ve Galatasaray’ın eski futbolcusu Dany Nounkeu’nun kendisine ulaşarak Fankam’ı kurtarmak için yardım istediklerini söyledi. Şeker, bu konuda anlaşmaya gittiklerini ve 10 bin dolara yakın bir avukatlık ücreti kararlaştırdıklarını ifade etti. Şeker, anlaşma sırasında Nounkeu’nun telefonundan Manchester United kalecisi Andre Onana ile görüntülü görüştüklerini ve Onana’nın da bu işe dahil olduğunu iddia etti. Şeker, ancak anlaşmaya rağmen avukatlık ücretinin ödenmediğini ve kendisinin yabancılar tarafından dolandırıldığını savundu.

Suç duyurusunun sonuçları

Avukat Kerim Bahadır Şeker, suç duyurusunun sonuçları hakkında da konuştu. Şeker, Onana ve diğer şüphelilerin ifadeye çağrılması, soruşturma yürütülmesi ve dolandırıcılıktan hüküm kurulması istediğini söyledi. Şeker, Onana’nın 18 Kasım’da Kamerun milli takımında oynadığını, ancak 29 Kasım’da Galatasaray-Manchester United maçında oynamayacağını belirtti. Şeker, Onana’nın tutuklu yargılanması ve hapishaneye gönderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Şeker, ayrıca Onana’ya seslenerek, verdiği sözü tutmasını, Manchester United’da oynayan bir dünya yıldızı olduğunu, FİFA’ya da başvuracaklarını ve bu olayın Galatasaray maçına yansımasının tamamen tesadüf olduğunu söyledi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)