Masterchef All Star'da haftanın son günü eleme heyecanı yaşandı. Nefes kesen gecenin ar dından bir isim daha hayallerine veda etti. Bu sefer, yarışmanın favorilerinden biri olarak gösterilen Ayaz, yapmış olduğu sürpriz bir hatanın ardından 'sos' eleme potasına düşerek yarışmaya veda etti.

Mavi Takımın Zaferi ve Eleme Adayları

Ahlaksızlığın insanları taşa dönüştürdüğü antik Roma şehri: Pompei Ahlaksızlığın insanları taşa dönüştürdüğü antik Roma şehri: Pompei

Haftanın mücadelesi sonucunda mavi takım, 2-1'lik skorla galip gelerek haftanın birincisi oldu. Ancak bu zafer, eleme adayları arasında yer alan Batuhan, Hasan, Eren, Esra, Ayaz, Dilara ve Tolga için bir umut ışığı olmadı.

Eleme adayları, kritik anlarda sergiledikleri performansla Masterchef'e devam etmek için rekabet ettiler.

masterchef haber içi

Yaratıcı tabaklarla ilk tur heyecanı

Eleme potalarının zorluğunu bir kez daha gösteren yarışmacılar, ilk turda damla sakızı ve kereviz kullanarak yaratıcı tabaklarını hazırladılar. Bu aşamada, şeflere kendilerini kanıtlama şansı buldular. Hasan'ın birinci olduğu bu tur, ikinci tur öncesinde gerilimi artırdı.

Sos oyunu ve Ayaz'ın hatası

İkinci tur için yarışmacılar, şeflerin tabağını yapmak üzere 60 dakika süre aldılar. Ancak sürpriz bir gelişme yaşandı: Ayaz'ın sosla oynaması, jüri üyelerinin dikkatini çekti. Mehmet şef, Ayaz'ın hatasını açıklayarak, "Bu gecenin üçüncüsü olacak tabak Ayaz idi" dedi.

Sonrasında bu ismin kural hatası yaptığı için son 4 eleme adayı arasına kaldığı belirtildi. Ayaz'ın hatasıyla Eren eleme potasından kurtularak 3. olup yukarı çıkan isim oldu.

Elenen Ayaz'ın veda sözleri!

Ayaz, duygusal bir şekilde yaptığı açıklamada, "Bazen istediğin gibi gitmez. Bugün kötü günüm, hayatımda yaşadığım en kötü günlerden biri. Yolun başındayız. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız" ifadeleriyle veda etti.

Masterchef All Star yarışması, tüm hızıyla devam ederken, izleyiciler gelecek bölümlerde neler yaşanacağını merakla bekliyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)