Kamu çalışanlarının toplu sözleşme görüşmelerinde kısmi uzlaşı çıktı. Genele ilişkin oransal maddeler için gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na çevrildi.

3 görüşmenin gerçekleştiği Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplantılarında işveren ve sendikalarla bir araya gelindi. Temaslarda karşılıklı beklentiler ve talepler iletildi. 7 saat süren görüşmelerde hakem sürecine gelen maddeler irdelendi.

Bugün 14.00 te yapılacak toplantıyla birlikte maddelerin oylamasına geçilecek. 11 üyeden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Heyeti bu hafta kararını açıklayacak. Karar oy çokluğuyla alınacak.

İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti   İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti  

2024 ve 2025 yılı zam oranları belli olacak

Kurulun kararı kesin olacak ve itiraz edilemeyecek. Süreç en geç 31 Ağustos Perşembe günü sonuçlanacak. Böylece memur ve emeklisinin 2024 ve 2025 yılı için zam oranları belli olacak.

Kamu çalışanlarını ilgilendiren 7. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet ve ilgili sendikaların temsilcileri, 11 hizmet kolunun taleplerinin tamamında anlaşmaya vardı. (HABER MERKEZİ)