Meral Akşener'in önceki hafta Afyonkarahisar'daki prograda kullandığı sert sözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruldu. İmamoğlu kendisininde hedef olduğu 'Cesaretsizler' sözünün hatırlatılması üzerine gülerek kaçamak bir yanıt vermeyi tercih etti.

İYİ Parti Genel Başkanıi Akşener, seçim hezimetinden sorumlu tuttuğu herkesi sert sözlerle eleştirdiği altılı masa ortaklarına yüklendiği konuşmasında yerel seçimlerde partilere kendi adaylarıyla girme çağrısında bulunmuştu. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş için de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkamadıkları için korkak olmakla itham edip 'Cesaretsizler' ifadesini bu iki isim kullanmıştı Meral Akşener.

İYİ Parti Lideri Akşener, "Onlara bu ateşten gömleği giydiremediğim için herkesten özür diliyorum. Allah'ım şahittir ki, ne yaptıysam seçimleri kazanmak için yaptım. Keşke herkes bizler kadar fedakar, yürekli olabilseydi. Maalesef olamadılar." demişti. 

Sonrasından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul için aday çıkaracaklarını mesajını verdi. 

Bu güncelleme yeni bir pandemi sürecinin habercisi mi? Bu güncelleme yeni bir pandemi sürecinin habercisi mi?

Gözler İmamoğlu'na çevrildi

Tüm bu yaşananlardan sonra Ekrem İmamoğlu'na açıklamalara vereceği yanıt beklenir oldu. Gözlerin üzerinde olduğu İBB Başkanı İmamoğlu, bugün Haliç Tramvayı Açılış Töreni'nindeydi. Tören sonrası basın mensuplarıyla görüşen İmamoğlu kendisine yöneltilen kritik soruya kaçamak yanıt vermeyi tercih etti.

İmamoğlu topa girmedi

Yerel seçimlerde İBB'ye yeniden aday olacak Ekrem İmamoğlu'na Meral Akşener'in ifadeleri soruldu İmamoğlu, bu hatırlatmanın üzerine kaçamak bir yanıt vererek "Her şey çok güzel olacak." diye geçiştirdi. Akşener ile görüşme yapıp yapmadığına sorulan Ekrem İmamoğlu, "Biz her zaman görüşüyoruz." şeklinde yanıt verdi. (HABER MERKEZİ)