Türkiye pazarına giriş yapan GLA 200, sadece AMG paketi ile satılıyor. 2.473.500 TL'lik fiyata sahip model, yeni motor seçeneğiniyle sunuluyor.

mercedes gla 1

motor1.com'un haberine göre; Yeni GLA'nın benzinli motoru elektrik destekli çalışıyor. Dört silindirli motor seçeneği ile standart olarak yedi vitesli DCT çift kavramalı şanzımanla donatılmış.

mercedes gla 3

Yarı hibrit sistemde kayış tahrikli marş jeneratörü ile ek 48 voltluk entegre güç kaynağı yer alıyor. Bu ilk kalkış veya ara hızlanma anında, anlık olarak 10 kW ek güç anlamına geliyor. Marş jeneratörü konfora da katkı sağlıyor.

mercedes gla 4

Sistem motoru daha az titreşim ve sesle çalıştırırken, aynı zamanda içten yanmalı motoru stop ederek süzülme işlevi de sağlıyor. Ayrıca, fren ve hızlanma anında enerji geri kazanımı sağlayarak aracın 12 volt gereksinimini ve 48 volt bataryayı elektrik enerjisi ile besliyor.

mercedes gla 5

Yeni GLA aynı zamanda güvenlik destek sistemleriyle de öne çıkıyor. Güncellen Sürüş Yardım Paketi, Aktif Direksiyon Kontrolü ile Şerit Takip Yardımcısının daha rahat kontrol edilmesini sağlıyor. Yeni nesil park paketi uzunlamasına park etmeyi de desteklerken, kamera destekli park için 360 derece görselleştirme de sunuyor. Ayrıca GLA’da ilk kez olarak Römork Manevra Yardımcısı da yer alıyor. Bu özellik kamera desteği ile geri manevrayı kolaylaştırıyor. Bunun için, 360 derece kameralı Park Paketi ile ESP römork stabilizasyonuna sahip römork bağlantısı gerekiyor.

Araç satışında sistem değişti Araç satışında sistem değişti

(HABER MERKEZİ)