Hafta sonu ise soğuk hava ve yağış yurt genelinde etkisini gösterecek. Meteoroloji, 24 il için kar yağışı uyarısında bulundu.

İşte etkilenen iller:

Trthaber'rin haberine göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 41 il için turuncu, 31 il için sarı meteorolojik uyarı yaptığını duyurdu. Bazı illerde kar yağışının yanı sıra sağanak ve fırtına da bekleniyor.

Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi… Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi…

İBursa, Bilecik, Bitlis, Erzurum, Gümüşhane, Ordu, Sakarya, Trabzon, Bartın, Karabük, Bingöl, Bolu, Erzincan, Giresun, Hakkari, Kocaeli, Muş, Rize, Tunceli, Zonguldak, Bayburt, Şırnak, Yalova.

Tüm iller teyakkuz halinde! Uyarı yapılan illerde valilik, kaymakamlık ve il AFAD müdürlüklerine bilgilendirmeler yapıldığı belirtiliyor. Ekipler, olası olumsuzluklara karşı teyakkuz halinde bulunuyor.

Vatandaşlar da sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç/direk devrilmesi, soba/baca zehirlenmeleri, buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Herkesin güvenliğini sağlamak adına gerekli önlemlerin alınması önem arz ediyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)