55 ile Meteoroloji'den sarı kodlu uyarı geldi. Buna göre; Akdeniz'in iç kesimlerinde fırtına kuvvetli, Marmara'nın batısında ise fırtına çok kuvvetli olacak. Ayrıca İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur etkili olacak.

Trthaber'in haberine göre: Rüzgarın, Marmara ve Ege bölgelerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu'nun güneyi ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun batısı ile İç Anadolu'nun doğusunda ise güneydoğu yönlerden fırtına yer yer çok kuvvetli şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar beklenen iller arasında Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Bingöl, Burdur, Bursa, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Mersin, İstanbul, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Niğde, Rize, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Bayburt, Karaman ve Yalova bulunuyor.

Rasim Ozan Kütahyalı'nın programında 'Vahdettin' tartışması! Birbirlerine girdiler Rasim Ozan Kütahyalı'nın programında 'Vahdettin' tartışması! Birbirlerine girdiler

Diğer yandan, Amasya, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Eskişehir, İzmir, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Tokat, Uşak, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale ve Osmaniye için "sarı" kodlu uyarıda bulunuldu.

Hava sıcaklıklarının yağışlarla birlikte azalacağı, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altına düşeceği ancak salı gününden itibaren tekrar artacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)