Sıcak havalar gidiyor yağışlar geliyor. Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, yurtta beklenen sıcaklık değerleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Cengiz Çelik, yurdun batı ve kuzeyi için hafta sonunda ve haftanın ilk iş gününde yağış geçişlerinin görüleceğini söyledi. 
 
Üç günlük süreçte tüm yurta yağış beklediklerini belirten Çelik, Güneydoğu ve Doğu Anadolu yağış beklemediklerini belirtti. Sonrasında ise yağışların sadece Doğu Karadeniz'de etkili olması bekleniyor.

harita-22

Sıcaklıklar düşecek

Yaz mevsiminde normal değerlerin 5 ile 7 derece üzerine seyreden sıcaklıkların normale döneceğini söyleyen Cengiz Çelik, bu durumun yarından itibaren değişeceğini ve mevsim normallerine döneceklerini belirtti.

Güneydoğu Anadolu yine sıcak olacak

Yurt genelinde sıcaklıkların düşmesinin beklendiğini tekrarlayan Çelik, bir tek Güneydoğu Anadolu'yu bunun dışında tutarak 'Bu bölgemizde sıcaklar bunaltmaya devam edecek' diye konuştu.

Kuvvetli yağışlara dikkat

Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, iç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun batısında öğle saatlerinden sonra zaman zaman kuvvetli yağışlar görüleceğine vurgu yaparak; ''Orta Karadeniz, Samsun, Ordu ve çevresinde şiddetli yağışlar olacak. Dikkatli olmak gerekiyor'' diye konuştu.

8 il için uyarı geldi

Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Konya, Kütahya ve Uşak için "sarı" kodlu uyarı geldi.

Ankara'da yağış bekleniyor

Hafta sonu Ankara içinde şiddetli yağış bekleniyor. Özellikle pazar günü gökgürültülü kuvvetli sağanak görülecek. İstanbul ise cumartesi Karadeniz'e yakın ilçelerinde yağış bekleniyor. Pazar günü ise hava parçalı bulutlu olacak yağış olması söz konusu olacak.

Tottenham ile Arsenal'den 4 gollü düello Tottenham ile Arsenal'den 4 gollü düello

(HABER MERKEZİ)