Denizbank'tan Seçil Erzan açıklaması! "İlgimiz yok" Denizbank'tan Seçil Erzan açıklaması! "İlgimiz yok"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yurdun kuzey iç ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor.

Trthaber'in haberine göre: Yağışlar Marmara ve Güneydoğu bölgelerinde sağanak, iç ve doğu kesimlerde ise kar şeklinde görülecek. Doğu Karadeniz ve Doğu Akdeniz bölgelerinde ise fırtına bekleniyor. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar mevsim normallerine yükselecek.

Türkiye genelinde 3 günlük hava durumu bilgilerine göre, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Çankırı, Şanlıurfa çevreleri ve Ankara'nın kuzey kesimlerinde yağış bekleniyor.

Bu yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde ise yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenmekte.

harita-32

Rüzgarın, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat), Batı Karadeniz kıyılarında ise çok kuvvetli ve tam fırtına (80-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmekte.

Hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyretmekte olup, bugün doğu kesimlerde azalacak, batı kesimlerden başlayarak hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde artarak mevsim normalleri civarına yükselecek.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)