29 Eylül 2020, Salı
Son Dakika

Milli boksörün hedefi Tokyo Olimpiyatları

Milli boksör Necat Ekinci, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılarak, birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.
06.03.2020 13.42.16

Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Öğretmenliği ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi olan Milli boksör Necat Ekinci, Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'daki Kadıdağı Kamp Merkezi'nde çalışmalarını tamamlayarak, 14-24 Mart tarihlerinde Londra'da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kota Müsabakaları'na katılmak için İngiltere'ye gitti. Necat'ın kariyerinde Avrupa ve 8 Türkiye şampiyonluğu ile dünya üçüncülüğü ve Balkan şampiyonluğu bulunuyor.

Boksa ağabeyinin yönlendirmesiyle 7 yaşında başladığını anlatan Necat, "2013 yılından beri milli takımdayım. Olimpiyat kota maçları için son aşamaya geldik. Londra'da vizeyi alıp olimpiyatlara gitmek için çabalıyoruz." dedi. Kastamonu'daki kampın çok verimli geçtiğini belirten Necat, 2020 Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kota Müsabakaları öncesi son kampı İngiltere'nin Sheffield kentinde yapacaklarını aktardı.

Olimpiyatlar için uzun süredir hazırlık yaptıklarını ifade eden Necat, şöyle devam etti: "Kariyerime inşallah bir de olimpiyat madalyası eklemek istiyorum. Boksta iki olimpiyattır ülkemizde madalya yok. İnşallah bu talihsizliği kıracağız. Olimpiyatlarda tek hedefim altın madalya almak. Bu hedef doğrultusunda en iyi şekilde çalışıp kazanacağız. İnşallah her şey umduğumuz gibi gider. Ülkemize en iyi şekilde madalyayı getiririz." Necat, güzel bir kariyer yaparak profesyonel boksa geçmek istediğini sözlerine ekledi. İTTİFAK-AAYorum Ekle