24 Ekim 2021, Pazar
Son Dakika

Milli Eğitim Bakanı Özer, TBMM'de yemin etti

01.10.2021 20.49.36

TBMM, 2,5 aylık aranın ardından mesaisine yeniden başladı. TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı. Şentop'un sunuş konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanvekili Celal Adan'ın eşliğinde Genel Kurul Salonu'na geldi. Genel Kurulda bando eşliğinde İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Erdoğan konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulundaki konuşmasının ardından, salondan alkışlarla uğurlandı. Şentop, Erdoğan'ın konuşmasını tamamlamasından sonra birleşime ara verdi. Aradan sonra birleşimi açan TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Cumhurbaşkanlığının, Milli Eğitim Bakanlığına atama yapılmasına ilişkin tezkeresini okuttu. Bilgiç, tezkerenin okunmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i, Genel Kurul Salonu'na davet etti. Özer, Genel Kurulda yemin etti.

Bakan Özer'in eşi Nebahat Özer ve kızı Zeynep Özer, yemini izleyici locasından takip etti. Bilgiç, alınan karar doğrultusunda, birleşimi, 5 Ekim Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'ten ayrılmadan önce Başkanlık Divanının arkasındaki bölümde, TBMM Başkanı Şentop, MHP Genel Başkanı Bahçeli ve bakanlar ile bir süre sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Meclis'ten ayrılışına Şentop ve Bahçeli de eşlik etti. İTTİFAK-AAYorum Ekle