Fenerbahçe aradığı stoperi Süper Lig'de buldu Fenerbahçe aradığı stoperi Süper Lig'de buldu

Afrika Elemeleri'nde Sierra Leone ile Mısır arasında oynanan 2026 Dünya Kupası maçında, Mısır'ın yıldız futbolcusu Mohamed Salah'a yönelik iki holigan saldırı girişiminde bulundu.

Trezeguet'in attığı gollerle 2-0 kazanan Mısır, galibiyetin sevincini yaşarken, maçın son dakikalarında yaşanan olaylar futbol dünyasında şok etkisi yarattı.

Trezeguet İle Kazanan Mısır

Mücadelenin başından itibaren üstün performans sergileyen Mısır, Trezeguet'nin attığı gollerle sahadan galip ayrıldı. İlk golün pasını Mostafa Mohamed, ikinci golün asistini ise Mohamed Salah yaparak takımına önemli bir zafer kazandırdı.

Korku Dolu Anlar

Ancak maçın son dakikalarında, 89. dakikada sahaya atlayan iki holigan, maçın yıldızı Mohamed Salah'a saldırı girişiminde bulundu. Güvenlik görevlilerinin hızlı müdahalesiyle birinci holigan yakalanırken, ikinci saldırgan ise tribünden sahaya girmeye çalıştı.

Salah'a Destek Takım Arkadaşından Geldi

Mohamed Salah'a yönelen ikinci holigana, bir güvenlik görevlisi ve Salah'ın takım arkadaşı müdahale etti. Bu hızlı ve etkili müdahale sonrasında olası bir tehlike önlendi, ve Salah ile diğer oyuncuların güvenliği sağlandı.

Bu olay, futbol güvenliği ve oyuncuların maruz kaldığı olası tehlikelere dair futbol otoriteleri tarafından daha fazla önlem alınması gerekliliğini bir kez daha gündeme getirdi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)