28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika

Minik yürekleriyle 15 Temmuz'u anlattılar

​​​​​​​15 Temmuz kapsamında Arnavutköy'de düzenlenen etkinliklerde minikler 15 Temmuz gecesini işaret diliyle anlattı.
15.07.2018 17.25.50

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Arnavutköy 15 Temmuz Meydanı’nda çeşitli etkinlikler yapıldı. Konuşan eller isimli minik öğrencilerden oluşan grup, işaret dilleriyle 15 Temmuz’u marşlarla anlattı. Vatandaşlardan büyük alkış toplayan grup üyeleri, heyecan içerisinde gösterilerini sundu. Çeşitli görevlerde gazi olanların yanı sıra 15 Temmuz gazileri de etkinlikleri takip etti. Ünlü müzisyen Eşref Ziya Terzi ise Arnavutköylüler için sevilen türküleri seslendirdi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte ise Arnavutköy’den yola çıkıp Ömer Halisdemir’in mezarını ziyarette bulunan bisikletçilere ödülleri takdim edildi. Aynı zamanda 15 Temmuz şiir yarışmasına katılıp başarı gösterenlere de program kapsamında ödülleri verildi. Sahneye çıkan 15 Temmuz gazileri o gece yaşadıklarını, o anki hislerini anlattı. Gazilerden biri gözleri dolarak vatandaşlara, "Siz vardınız, biz de varolduk. Allah razı olsun” dedi.15 Temmuz anıtının yapım çalışması sürerken Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı incelemelerde bulundu. Ay yıldız şeklinde olacak anıtta şehitlerin isimleri yer alacak.
Gaziler ağırlandı

15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin konuşan Başkan Baltacı, " Nasıl olur da böyle bir ülkeden, böyle necip bir milletten böyle hainler yetişir? Bütün bunları düşünerek bu akşamki etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. 15 Temmuz gazilerimizi misafir ettik. Diğer gazilerimiz de buradaydı onları da misafir ettik. Onların duygularını dinledik. Eminim ki bundan sonra hayata geçirmeyi arzu ettikleri böyle elim durumlar karşısında bu vatan hainlerinin alacağı cevabı da en net şekilde burada bu akşam gözüktüğünü tahmin ediyorum " ifadelerini kullandı.
O gün yaşananları unutturmayacağız

15 Temmuz gecesini yeni nesillere aktarmak istediklerini söyleyen 15 Temmuz Gazisi Murat Yapar, "Geçen seneleri unutturmamak için belediyemizin yaptığı bu etkinliğe teşekkür ediyoruz. O kahpe geceyi yeni nesillere aktarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.Yorum Ekle