Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK terör örgütünün sözde Toplumsal Alan Sorumlusu olarak faaliyet gösteren Gülsüme Doğan'ı etkisiz hale getirdi.

Irak'ın kuzeyindeki operasyonlar kapsamında MİT'in yürüttüğü istihbarat çalışmaları sonucunda, terörist Gülsüme Doğan'ın PKK/KCK terör örgütünün kırsal kadrolarına 2006 yılında katıldığı ve örgüt üst düzey yöneticileri ile yakın ilişki içinde olduğu belirlendi.

gülsüme doğan 1

MİT'in tespitlerine göre, Gülsüme Doğan, bölge halkını vergilendirme adı altında haraç almış, toplanan parayı terörist kadro temini ve örgüte lojistik destek sağlamak amacıyla kullanmıştır. Ayrıca, terörist Doğan'ın reşit olmayan çocukları örgüte kazandırmak için çalıştığı ortaya çıktı.

gülsüme doğan 2

Maskesini taktı elindeki pompalı tüfekle oto galeriye saldırdı! İşte o anlar Maskesini taktı elindeki pompalı tüfekle oto galeriye saldırdı! İşte o anlar

MİT, başarılı operasyonlarına bir yenisini ekleyerek Gülsüme Doğan'a yönelik nokta bir operasyon düzenledi. Özel eğitimli ajanlar tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda, terörist Gülsüme Doğan'ın etkisiz hale getirildiği belirtildi. Operasyonun PKK/KCK terör örgütüne finansal ve kadro temini konusunda ciddi bir darbe olduğu vurgulandı.

gülsüme doğan 3

Kaynak: (İHA)