Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2024 finallerine gitmeyi garantiledikten sonra Almanya ile oynanan özel maçta 3-2 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı.  Kazanılan tarihi galibiyet sonrası takımın teknik patornu Vincenzo Montella, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.

UEFA ülke puanı sıralaması güncellendi UEFA ülke puanı sıralaması güncellendi

Montella'nın açıklamaları şöyle;

"Böyle bir galibiyet aldığımız için gurur duyuyoruz. 72 yıldır Almanya topraklarında Almanya'yı yenemiyorduk. İnanılmaz bir sonuç aldık. Şu anda kafamız Galler maçında. Çünkü 1. çıkmak istiyoruz. Taraftarımıza teşekkür ediyorum böyle bir destek verdikleri için. Bütün detaylara baktığınızda futbolcuların ruhuna bakmak önemli. Sadece milli takımla alakalı değil, yüzyıllardır Türk milletinin içinde ruh var. Kendi milliyetçilik duygularını sahaya yansıtan bir grubumuz var. Pes etmeyen bir ruhumuz var. Onların sayesinde bu maçları alıyoruz."

"Teknik ve taktik anlamda her şeyi bilen, anlayan bir gruba sahibiz. Fark yaratan detay takım ruhu ve milliyetçilik. Sahada hata yaptıklarında bile milliyetçilik ruhuyla hemen kendilerine geliyor. Bizim futbolcularımızla gurur duyuyorum. Her zor anda bile diri kalabiliyoruz. Çok fazla hata yapabiliyoruz ama hala gelişime açık futbolcularımız var."

Kaynak: (HABER MERKEZİ)