Büyük Taurruz görüntüleri eşliğinde Milli Savunma Bakanlığı'nın hesabınan verilen 30 Ağustos özel klibinde TSK'nın bugün ulaştığı modern seviyeyi gösteren tatbikat ve sahip olduğu silahlarda yer aldı.

Yunanlar için Anadolu'da son günler olduğu belirtilen görüntülerde "Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, 30 Ağustos günü ordularına 'Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri.' emriyle öğleden sonra şiddetlenen muharebe akşama kadar sürdü, Yunan ordusu tamamen dağıldı ve Yunanlar çok sayıda kayıp verdi. Böylece Yunan ordusunun İzmir'e çıkarak Anadolu'nun istilasını amaçlayan işgal hareketi, Yunanlıların denize dökülmesiyle son bulacaktı." ifadeleri kullanıldı.

Klipte, Gazi Paşa'nın verdiği "İleri" emri doğrultusunda daima milletinin emrinde, milletiyle birlikte yerli ve milli teknolojilerle donanmış Türk Silahlı Kuvvetlerinin, gücünün ve sorumluluğunun bilincinde her geçen gün daha da güçlendiği belirtildi.

Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar! Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar!

Mehmetçiğin dün olduğu gibi bugün de dosta güven, düşmana korku vermeye devam ettiği bildirilen klipte, "Başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlu olsun." denildi. (AA)