Mersin’in Çamlıyayla Sebil Mahallesi’nde yaşayan Diftili Halil Eren isimli vatandaş hayranı olduğu televizyon programcısı ve gazeteci Müge Anlı’ya Tatlı Sert programında okuması için bir şiir kaleme aldı. Yine Anlı’ya armağan etmek üzere kendi el emeğiyle tahta kaşıklar üretti.

Gastronom ve gazeteci Recep İncecik aracılığıyla kaleme aldığı şiir ile tahta kaşıkların Müge Anlı’ya ulaştırılmasını isteyen şu an 80 yaşında olan Halil Eren sağlık sorunları nedeniyle sandalyeye mahkum halde yaşamını sürdürüyor. Diftili lakabıyla aynı zamanda geçmişte avcılığının yanı sıra uzun yıllar avcı rehberliği yapmasıyla da tanınıyor.

Avrupa ülkeleri çevre dostu bisikletin kullanımını yaygınlaştırmak istiyor Avrupa ülkeleri çevre dostu bisikletin kullanımını yaygınlaştırmak istiyor

Bu arada Müge Anlı’nın Diftili Halil Eren’in kaleme aldığı şiirden ve kendisine armağan edilmek üzere ürettiği tahta kaşıklardan haberdar olduğu da öğrenildi. Çok mutlu olduğunu belirten Anlı ellerine sağlık diyerek teşekkür etti.

İttifakgazetesi.com