Yaptığı görüşmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine herhangi bir teklif yapmadığı söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “Öyle bir konuşma ve teklif olmadı. Tek bir kelime dahi konuşulmadı.” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik söylediği “Hoşgeldiniz, güle güle,” sözünün planlı bir şey olmadığına dikkat çeken İnce, devamında art niyetle yapılmış bir şey olmadığını söyledi.

NERESİNDE ART NİYET OLABİLİR

“Oylar bölünmesin,” lafının sosyal demokratların travması olduğunu söyleyen İnce, Ece Üner’in “Hoşgeldiniz, güle güle lafı planlı bir şey miydi?” şeklindeki şu ifadelerle yanıtladı:

“Hayır, gelişine yaptım. Asla bir art niyetle yapılmış bir şey değildir. 1 saat sohbet ettik, eski günlerden bahsettim. Seçim güvenliği, depremden konuştuk. Hoş geldiniz, güle gülenin neresinde art niyet olabilir.”

Kılıçdaroğlu’nun kendisine “Sen benden çok daha önce CHP’liydin,” dediğini aktaran İnce:

“Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibindeki arkadaşlar benim konuşmadığım arkadaşlar değil. Birlikte milletvekilliği yaparken odalarımız yan yanaydı. Bugün sohbet ederken bana 'sen benden çok daha önce CHP'liydin, il başkanıydın, ben bürokrattım' dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ÖNERİ

Yaptığı görüşmeyi anlatan Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na seçim sandığı güvenliği önerisinde bulunurken deprem ile ilgili konulara da değinilmiş:

“Deprem bölgesiyle ilgili görüşlerimizi anlattık. Sayın Kılıçdaroğlu bu konuda kanun teklifi hazırladıklarını ve çok önemsediklerini söyledi. Ben de ilk günden beri deprem bölgesindeyim. İzlenimlerimi tek tek anlattım. Karşılıklı olarak deprem bölgesiyle ilgili ne yapabileceğimizi konuştuk. Seçim güvenliğini konuştuk. '2018'de ben cumhurbaşkanı adayıyken 12 bin 843 sandık boş bırakılmıştı, inşallah bu seçim böyle bir şey olmaz, siz 100 yıllık partisiniz, bizde katkı sağlayalım' dedim. Kılıçdaroğlu bu konudaki çalışmalarının çok ciddi olduğunu söyledi.”

Kılıçdaroğlu’nun kendisine ittifak teklifi yapmadığını ve destek istemediğini belirten İnce tv100 ekranlarında şu ifadelere de yer verdi:

İLKELİ SİYASET

“İlkeli siyaset yapalım, 10 benzemezi bir masaya oturtmayalım sonra yürümez işler. Deneyimli bir siyaset insanı olarak uyarmaya çalışıyorum. Ben millet ile ittifaktan yanayım, derdim bu, bunların hepsini söyledim.”

BEN YASAKLIYIM

Paşinyan Türkiye'nin davetiyle yemin törenine geliyor Paşinyan Türkiye'nin davetiyle yemin törenine geliyor

“Medyanın tutumundan rahatsızlığını dile getirmedi ama benim var. Muhalefetin medyasında bir gazeteci bana tweet atıyor ‘Yasaklanan sanatçılar için ne diyorsunuz?’ diyor. Senin kanalında ben yasaklıyım, benim için ne düşünüyorsun?”

KANDIRMAYA GEREK YOK

“Yüzde 60’la Millet İttifakı alıyormuş, ben engel oluyormuşum. Ekmeleddin İhsanoğlu’nda da böyle söylediler, milleti kandırmaya gerek yok. Birinci tur seçim, ikinci turda kimin yarışacağını belirleyecek, birinci tur seçim ön seçim.” (İTTİFAK)