15 Ağustos 2022, Pazartesi
Son Dakika

N&Ç YAPRAK SARMASI LEZZETİN YENİ DURAĞI OLACAK

Evde yaptığı yaprak sarmaları çok beğenilince yakın çevresi için de üretim yapan Nuray Çolak Çelikel, şimdi bu lezzetleri tüm İstanbullularla buluşturacak.
02.07.2022 23.27.08

Kulübün resmi sosyal medya sitesinden yapılan paylaşımda, geçen sene 28 Temmuz'da başlayan ve 10 gün süren yangınlardan dolayı Antalyaspor yeni sezonda formalardan birinin rengini yeşili vurgulamak için su yeşili olarak belirledi.

Nuray Çolak Çelikel, ev hanımlığından iş kadınlığına geçen kadın girişimcilerden oldu. Mutfakta kendi ailesi için hazırladığı lezzetler komşuları tarafından da çok beğenildi. Özellikle günlerde hazırladığı yaprak sarmaları hem komşuları hem yakın çevresi tarafından çok beğenildi. Komşulardan gelen yaprak sarması siparişleri onda yeni bir ufuk açılmasına da yol açtı. 
Evde tek başına hazırladığı bu lezzetleri daha çok kişiye ulaştırmak için şirketleşme kararı alan Nuray Çolak Çelikel, ‘N&Ç Yaprak Sarması’nı kurdu. Markanın patentini ve kuruluş izinlerini alan Çokak Çelikel, İstanbul Beylikdüzü’nde açılacak ilk şubenin de hazırlıklarına başladı. 
‘Ailem için hangi titizlik ve lezzetle hazırlıyorsam N&Ç Yaprak sarmasında da aynı kalite ve lezzet olacak’ diyen Çolak Çelikel, ev hanımlığından şirketleşmeye geçişini şöyle anlattı: Yaprak sarması emek isteyen, içi ile pişirmesi ve baharatları ile titizlik isteyen bir yemek. Her yemekte olduğu gibi severek yapmak çok önemli. Ben kendi ailem için yaptığım sarmaları misafirlerim gelince onlara da ikram ettim. Çok beğendiler ve önce kendileri  için de hazırlamamı istediler. Onlar da kendi misafirlerine ikram edince daha geniş kitleden sipariş almaya başladım. Ancak bunu ev ortamında tek başına yetiştirme şansım yoktu. Bu nedenle maharetli, eli lezzetli kadınların içerisinde yer alacağı N&Ç Yaprak Sarması’nı kurdum. Burada ilk hedefim yaprak sarmasının gerçek lezzetini anne yemeklerini özleyenlere sunarken aynı zamanda 15-20 kadınımıza da istihdam sağlamak. Böylece aslında hem müşterilerimize leziz yemekler sunacağım hem de kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerine katkıda bulunmuş olacağım.”

Yaprak sarmasının yörelere göre farklı özellikleri bulunduğunu hatırlatan Çolak Çelikel, N&Ç Yaprak Sarması çatısı altında tüm yöresel yaprak sarması çeşitlerinin bulunacağını kaydetti. Çelikel, gelecek hedefinin ise KOSGEB desteği ile şubeleşerek bu lezzeti İstanbul’un her yerine ulaştırmak ve daha çok kadına istihdam sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi. Email:[email protected]  İTTİFAK

 Yorum Ekle