ABD Havacılık ve Uzay Ajansı'nın görevlendirdiği 16 kişilik bağımsız araştırma ekibi, 1 yıllık süreçten sonra oluşturdukları 33 sayfalık UFO raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Tanımlanamayan uçan cisimlerİ (UFO) araştıran kurul, UFO'ların uzaydan geldiğine dair hiçbir delilin bulunmadığını belirtti.

Washington DC'deki NASA merkezinde yapılan basın açıklamasına, NASA Yöneticisi Bill Nelson, UAP bağımsız çalışma ekibinin başkanı David Spergel ve diğer yetkililer katıldı.

UFO'ların dünya dışı kökenli olduğuna dair hiçbir kanıt bulamadığını dile getiren Bill Nelson, fakat bu cisimlerin ne olduklarını da bilmediklerini kaydetti ifade etti.

Nelson, görevlerinin 'bilinmeyen cisimleri' deşifre etmek olduğunu belirterek şeffaflık vurgusu yaptı

İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti   İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti  

Araştırma ekibinin amacını UFO'lar hakkında yapılan spekülasyonların, bilimsel bir temele oturma çabası olarak değerlendiren Nelson, kamuoyunda bulunan olumsuz UFO fikinin veri toplamayı güçleştirdiğini söyledi.

Basından gelen ABD devletinin elinde UFO ya da uzaylı bulunup bulunmadığı şeklindeki bir soruya da yanıt veren Nelson, 'Bana delil gösterin' diye konuştu. Nelson , uzayda milyarca galaksi ve yıldızın olduğunu başka yaşam formlarının da bulanabileceğine inandığını dile getirdi.

Kaynak: (AA)