İşgalci İsrail ordusu, Gazze'deki Şifa Tıp Merkezi'nin bir kısmına yönelik askeri operasyon başlattı.

Hastaneye giren İsrail güçleri operasyon için özel eğitim aldı. Gazze’deki Şifa Hastanesi Yönetimi, ''İsrail'in saldırısı sırasında hastaneden tek kurşun atılmadı.'' açıklamasında bulundu.

Öte yandan İsrail Ordu Radyosu'ndan yapılan açıklamada ''Baskın yapılan Gazze’deki Şifa Hastanesi'nde İsrailli esirlerin bulunduğuna dair bir belirti yok.'' ifadeleri kullanıldı.

Gazze'yi abluka altına alan ve yoğan bombardımana tutan İsrail ordusunun, Şifa Hastanesi'ne dün gece düzenlediği baskının üzerinden saatler geçtikten sonra iddiasına kanıt olarak sunduğu görüntülerle istediğini bulamadı.

İsrail ordusu tarafından , Şifa Hastanesi'nin MR (manyetik rezonans görüntüleme) bölümünde "silahlar ve elektronik cihazlar" ele geçirildiği iddiası sunuldu.

Ordunun paylaştığı görüntülerde, Hamas'a ait olduğu iddia edilen, bir bilgisayar, yarım kasa hurma, kitap gibi malzemeler ile çoğu paslı yaklaşık on kalaşnikof tüfek, yelek ve el bombası vardı.

Ancak görüntülerde, hastanenin, Hamas'ın karargahı olduğuna işaret edebilecek, tünel veya gizli geçit gibi sabit unsurlar ya da İsrailli esirlere dair herhangi bir kanıt bulunamadı.

Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu! Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu!

İsrail ordusunun haftalardır, "Hamas'ın ana karargahı olduğu için uluslararası korunma statüsünün kalmadığını" ileri sürdüğü Şifa Hastanesi'nde bulduğunu açıkladığı bulgular İsrail medyasında da alay edilir gibi tartışıldı.

İsrailli gazeteci ve güvenlik analisti Yossi Cohen, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Şifa Hastanesi hakkında kötü hisleri. Eşi benzeri görülmemiş şekilde çocukça uydurmalar. Rhineler ve teröristler orada bulunamadı. Ve şimdi Ordu Sözcüsü, Şifa'ya Hamas'ın karargahı olduğu için girdiklerini ve orada silahlar, haritalar ve karargahların bulunduğunu söylüyor. Hiç etkileyici değil. Beklentilere ve uluslararası imajın aldığı hasara değdi mi?" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ