İstanbul'da LGS'ye girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz olacak İstanbul'da LGS'ye girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz olacak

Çeşmeli-Kız Kalesi Otoyolu'nun 27 Nisan'da temelini atacaklarını belirten Nebati, Erdemli Sorgun Barajı'nı tamamladıklarını, buranın açılışa hazır olduğunu söyledi.

Hem ülke hem Mersin bazında çalıştıklarını vurgulayan Nebati, Mersin-Gülnar yolu nükleer enerji santrali kavşağında 420 metre viyadük ve üst geçidin hazır olduğunu, açılışlarının yapılacağını ifade etti.

Akdeniz Sahil Yolu Aydındık-Gözce arasında 3 tünel ve bir viyadük olmak üzere toplam 5,6 kilometrelik yolun da açılışa hazır olduğunu bildiren Nebati, '2024'ün sonunda da inşallah hızlı trenle Mersin'den Adana'ya, oradan da Gaziantep'e 2 saat 15 dakikada gideceğiz. Bunlar bunu da beğenmiyor, hiçbir şey beğenmezler. Şimdi inşallah herkesin beklediği, bütün Mersinlilerin beklediği, aslında Adana'nın da beklediği Çukurova Bölgesel Havaalanı'mız var. Adana da Mersin de rahatlayacak. İnşallah önümüzdeki haziranın sonunda tarifeli uçuşlar başlıyor, hayırlı olsun.' dedi.