Bursa'nın Gemlik ilçesinde, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın görüşme talebinin reddedilmesi iddiasıyla düzenlenmesi planlanan 'İmralı Tecridine Karşı Gemlik'e Özgürlük Yürüyüşü', güvenlik endişeleri nedeniyle geniş önlemlerle karşılandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (HEDEP) 19 Kasım'da düzenlemek istediği yürüyüş öncesi, emniyet güçleri kentin giriş ve çıkışlarında 3 ayrı kontrol noktası oluşturdu.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri, Orhangazi ilçesi Süpürgelik mevki, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Orhangazi gişeleri çıkışı ve Gedelek mevkisinde kontrol noktaları kurarak ilçeye girişleri denetledi. Sürücülerin kimlik kontrolleri yapılarak güvenliği sağlanmaya çalışılıyor. TOMA'lar ve çevik kuvvet ekipleri de kontrol noktalarında hazır bekletiliyor.

105486061_2_640x360

Mozzarella peynirinin lezzet sırrı çözüldü! Yapılan analiz şaşırttı Mozzarella peynirinin lezzet sırrı çözüldü! Yapılan analiz şaşırttı

Bursa Valiliği, kentte yapılacak yürüyüş ve basın açıklamalarını yasakladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 18-19 Kasım'da planlanan 'İmralı Tecridine Karşı Gemlik'e Özgürlük Yürüyüşü'ne ilişkin her türlü toplanma, yürüyüş, basın açıklaması gibi eylemlerin yasaklandığı belirtildi. Yasak, 16 Kasım'dan itibaren 7 gün boyunca il ve ilçe sınırlarında geçerli olacak.

Kaynak: DHA