11 Ağustos 2022, Perşembe
Son Dakika

Oktay Kemal Özdemir: Ağrı’ya vefa borcum var

12.07.2022 19.03.36

MUSTAFA ŞAHİN

1970 yılında kurulan Anadolunun köklü kulüplerinden olan Ağrı 1970 Spor, 1984 yılında 3. Lig'e yükseldi. 9 sezon 3. Ligde mücadele eden takım 1992-1993 sezonunda Amatöre düştü. Aynı sezon Amatörde Şampiyon olup tekrar 3. Lige yükselen takım, 1997-1998 sezonunda 3. Ligde Şampiyon olarak şimdiki 1. Lig olan Türkiye 2. Futbol Ligine yükseldi. 3 Sezon bu ligde Süper Lig'e çıkmak için mücadele eden kulüp, 1999-2000 sezonunda Play Offlara kalmışsa da Süper Lig'e yükselemedi. 2000-2001 sezonunda 1. Ligden, 2001-2002 sezonunda 2. Ligden, 2002-2003 sezonunda da 3. Ligden düşen takım 2018-2019 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 1. Grupta tekrar Şampiyon olarak 3. Lige yükseldi. Bu güzide kulübü birinci lige çıkarmak için büyük projelerle başkanlığa aday olan İş Adamı Oktay Kemal Özdemir, gerek ekibi, gerek kentin yerel yönetimi ve Ağrı’ya gönül vermiş taraftarlarıyla, büyük bir heyecanla projelerini hayata geçirmek tam kadro hazır. 

AĞRI 1970 SPOR’U MARKA YAPACAĞIZ

Bölgenin yetiştirdiği Uluslar arası fon yöneticisi ve İş Adamı Oktay Kemal Özdemir Ağrı 1970 Spor için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını belirterek Tecrübesi, bilgi ve birikimini, maddi tüm olanakları ile kente ve Ağrı 1970 Spor için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu belitti. Başarıyı inanmak ve markalaşmaktan geçtiğini belirten Oktay Kemal Özdemir sözlerine şu şekilde devam etti:  Ağrı ve Ağrı 1970 Sporun başarısı için herkes elini taşın altına koyması gerekiyor. Başarının kesinlikle tesadüfi ve tanımsız emeklerle yakalanacak bir durum olmadığının bilincinde, yaşadığımız yüzyılın gerekleri ile uyumlu bir şekilde imajın bazen doğrunun, bazen gerçekliğin bazen gücünüzün çok çok önündedir. Ürettiğinize imaj katarsanız ve bu imajı sağlayacak spor, sanat, turizm gibi alanlarınız varsa siz artık bir markasınız. Ağrı1970 Sporun Ağrı için çok büyük bir şans olduğu gerçeğinin altını çizerek farklılıkları bir kenara bırakıp bütünleştirici bir marka değer olarak Ağrı için bizlere çok büyük bir fırsat yaratma şansı sunmuştur. Uzun yıllardır uzak kaldığım ve kısmen de ihmal ettiğimi düşündüğüm memleketimin takımının içine düştüğü duruma bizleri üzmüştür. Bu takımı yeniden ayağa kaldırarak hakettiği yere taşımak boynumuzun borcudur. Bu bağlamda Ağrı’ya olan vefa borcumu da kısmen de olsa ödeme imkanını sağlamış olacağım. Bu zaman zarfında gerek Ağrı Spor için elini taşın altına koyan, kentin  değerlerinin yok olmaması için mücadele eden gerek yönetim gerekse bu platformda gayret gösteren tüm kurum ve kuruluşlarla temas sağlayarak üstümüze düşeni yapmaya hazır olduğumuzu buradan ilan etmek istiyorum.” 

HEDEFİMİZ EN İYİSİ OLMAK

Kavgayla hiç birşeyin çözülemeyeceğinin altını çizen Oktay Kemal Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Tamamiyle küresel vizyonla olaya bakıyoruz. Yerel ve ya ülkesel bazda bir bakış açımız yok. Çünkü hedefimiz en iyi olmak zorunda , en iyi hedefi seçmezseniz en iyi noktaya gidemezsiniz. Bu açıdan sporunda birleştirici gücünü kullanarak Türkiyede hem finansal rasyonal açısından hem sportif fairplay bakış açısından hemde ilin gelişmesi, kalkınması ve yeni bir heyecan sarması açısından bu yeni yaklaşımımızı çok önemsiyoruz. Tabi bu topyekün herkesin elele vererek çalışarak destek vererek ortaya emek koyarak olabilecek birşeydir. Öncelikle , artık şikayet dönemi bitmiştir, şikayet ederek hiçbir şeyi çözemeyiz. Kavga ederekte hiçbir şeyi çözemeyiz. Bir tarafında haklı olması hiçbir şeyi değiştirmez. Hepimizin bundan sonra bakış açısı çözüm odaklı olmalı. Bir yerde sorun varsa emin olun bunu eleştirmek ancak sorunu büyütür. Farklı tarafları birbirine karşı daha stresli hale getirir. Çözümü zorlaştırır.  Ağrıspor uluslararası camia yetenekli spor ihracat eden hemen hemen her dalda bir takım haline getirmek istiyoruz.” 

HER KESİMİN DESTEKLERİNE AÇIĞIZ

Oktay Kemal Özdemir "Bir taraftarların çok ateşli ve takımına sahip çıktığını her konuda destek olduğunu, barikat04 un aynı Liverpool un taraftar grubunu andırdığını" söyleminden çok etkilendiğini ve kendisini heycanlandırdığını ifade etti. Kulübe ve kente destek sağlayacak her kesimin desteğini almaya açık olduklarını belirten Özdemir, “Küresel anlamda emekli olmuş fakat çok dinamikleri çalışan , boşta olan bütün üst düzey teknik direktörlük danışmanlığına kadar ve ya spor konusunda  kurumsal anlayışı bilen herkesle iletişime geçip bize kim katkı sağlayabilecekse onlardan destek alacağız. Biz küresel bir marka çıkartma derdindeyiz. Zaten Ağrının içinde bulunduğu potansiyel ve turizm potansiyeli tarım hayvancılık bunun önüne spor geçtiği zaman yeni bir imaj üretiyorsunuz. İmaj sizin kaderinizdir. İmajınız ne ise öyle değer görürsünüz. O şekilde insanlar size yaklaşır. İmajımızı en azından Avrupa gelişmiş dünya seviyesine çıkartmak zorundayız. Ağrıspor uluslararası camia .. Ülkemiz daha kalkınmış ve refah halde bulunur . Emeklerimiz daha kıymetli olur. Burdaki sloganımızda bir şehrin çıkışı. Bu aslında bir yönden de ülkemizin bütünleşmesi ve doğu batı sentezin kurulması içinde çok önemli bir fırsat olarak görüyorum . Ve dünya çapında edinmiş olduğum bilgi ve birikimi bu alana kaydırarak hem atalarımın doğduğu topraklara bir vefa borcumu ödemek hemde türkiye ye örnek bir klüp nasıl oluru göstermek istiyorum. 3 yıl içerisinde Ağrı spor kendi kendine sürdürülebilir herhangi bir finansmana ihtiyacı olmayan kurumsal bir spor kulübüne çevirmek hedefindeyiz. Bunun çinde ildeki heyecan beni çok heyecanlandırdı. Beni bu işe teşvik edenler burda olmalısın ve ilin sana ihtiyacı var diyenlere de çok teşekkür ediyorum herşey bir adımla başlar. İlk adımımız Ağrıspor. Ağrıspor’u profesyonel lige getiren Başkanımız Mehmet Yıldırım’a çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.   

BAŞKAN SAVCI SAYAN’DAN DESTEK

31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkan seçilen Savcı Sayan için de büyük önem arzetmekte. Göreve geldiği günden bu güne halkın yaptığı çalışmalarla halkın sevgisini kazanan Başkan Savcı Sayan’ın Ağrı 1970  Spor’a derin bir sevgi ve gönül bağı olduğu biliniyor. Başkan Savcı Sayan, Ağrıspor’a sağladığı katkıları ile  gerek değerli  iş adamlarından, gerek kurum ve kuruluşlardan, özellikle kendi bütçesinden Ağrı 1970 Spor’un her zaman yanında olduğuda gösteriyor. Başkan Sayan’ın Ağrı 1970 Spor’a kazandırdığı otobüs ve diğer önemli katkılarıyla da biliniyor. Sayan’ın gerek Ağrı 1970 Spor’a gerekse tüm Ağrı il sınırları içinde bulunan diğer spor branşlarına da bundan sonra da aynı kararlıkla sahip çıkacağını her platformda dile getiriyor.  İTTİFAKYorum Ekle