Bir zamanların sevilen dizisi "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de "Ayten" karakteriyle hafızalarda yer edinen Dila Akbaş, uzun bir süredir ekranlardan uzak yaşıyor. Artık evli ve bir çocuk annesi olan ünlü oyuncunun son zamanlardaki mesleği ise herkesi şaşırttı.

dila-akbas-meslegi-7

Farah Zeynep Abdullah, Wilma Elles, Aras Bulut İynemli, Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimlerle başrolleri paylaştığı ve büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Ayten karakterine hayat veren Dila Akbaş, son dönemlerde ekranda görünmüyordu. Güzelliği ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Akbaş, şimdi ise farklı bir meslek dalında kendine yeni bir yol çizmiş durumda.

dila-akbas-meslegi-4

Dila Akbaş, 26 Temmuz 1985 tarihinde doğmuş ve Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'ni bitirmiştir. Ayrıca Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ünlü oyuncu, tiyatro alanında da deneyim kazanmış ve çeşitli reklam projelerinde yer almıştır.

dila-akbas-meslegi-2

Dünya bu gizemli kareyi konuşuyor: 81 yıl önce çekilen fotoğrafın ardındaki sır kimse tarafından çözülemedi! Dünya bu gizemli kareyi konuşuyor: 81 yıl önce çekilen fotoğrafın ardındaki sır kimse tarafından çözülemedi!

Sırça Köşk, Kara İnci, Genco ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi dizilerde önemli roller üstlenen Akbaş, yönetmen Çağrı Bayrak ile evlenmiş ve yeni bir hayata adım atmıştır.

dila-akbas-meslegi-3

Şu anda oyunculuktan uzaklaşarak hamile yogası eğitmenliği ve doğuma hazırlık rehberliği gibi alanlarda kendine yeni bir kariyer çizmiştir.

dila-akbas-meslegi-1

Kaynak: (HABER MERKEZİ)