BirGün'den Hüseyin Şimşek'in kulis haberine göre, CHP Meclis Grup Başkanı Özgür Özel, yarın CHP Genel Merkezi’nde yapacağı tutum belgesi açıklamasında önce partinin içerisinde bulunduğu durumu özetleyecek.

Daha cesur adımlar

Özel'in yapacağı açıklamada; CHP’de seçimden hemen önce yapılan yanlış uygulamalar, seçim sonrası atılmayan adımlar ve hatalı uygulamalar anlatılacak, değişimin kalıcı olması gerektiğini de vurgulanacak.

Özgür Özel’in ayrıca partinin yanlış politikalar nedeniyle seçimde istediği sonucu alamadığını ve “daha cesur” hareket etmesi gerektiğini vurgulayacağı öğrenildi.

Özel, adaylığın ardından İzmir’e hareket edecek ve hafta sonu düzenlenecek İzmir İl Kongresi’ne katılacak. Özel’in bu kongreden sonra önemli gördüğü tüm il kongrelerine katılmak istediği bildirildi.

Hande Baladın'ı tehdit eden sanığın tahliyesine itiraz reddedildi Hande Baladın'ı tehdit eden sanığın tahliyesine itiraz reddedildi

CHP'de Özgür Özel'i destekleyen isimler

Özgür Özel’e adaylık sürecinde milletvekillerinden destek mesajları da geliyor. Eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, “Cumhuriyetçiyiz, halkçıyız, partiliyiz. Memleketimize ve partimize uğurlu olsun Özgür Özel Başkan. Birlikte kazanacağız” paylaşımını yaptı.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut da kendisinin, Özel’in, Ankara milletvekilleri Murat Emir ile Umut Akdoğan’ın TBMM’deki fotoğrafını, “Gelecek güzel günlere” yazısı ile paylaştı.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)