Kavak Yelleri dizisiyle tanınan oyuncu Pelin Karahan, uzun süredir kilo konusunda zorluklar yaşamaktaydı. Son 1,5 ay içinde 8 kilo veren Karahan'ın bu kaybı, neredeyse 20 kilo gibi gözükmesiyle dikkat çekti.

Ekranların sevilen yüzü Pelin Karahan, gençlik dizisi Kavak Yelleri'nde canlandırdığı Aslı karakteriyle tanındı ve ardından Muhteşem Yüzyıl'da Mihrimah Sultan rolüyle beğeni kazandı. Son zamanlarda ise fazla kilolarından kurtulmasıyla gündeme geldi. Beslenme alışkanlıklarıyla ilgili sıkça eleştirilen ünlü isim, sosyal medyada makarna yediği anları paylaşarak bu eleştirilere yanıt verdi. Ünlü oyuncunun zayıflama süreci ve nasıl kilo verdiği de merak konusu oldu.

Son zamanlarda belirgin şekilde kilo veren ünlü oyuncu Pelin Karahan, kısa sürede 8 kilo kaybetti.

Canlıların ürettiği tek mücevher! İstiridyeler nasıl inci yapar? Kir ve pislikten oluşan mucize! Canlıların ürettiği tek mücevher! İstiridyeler nasıl inci yapar? Kir ve pislikten oluşan mucize!

ekran-goruntusu-2023-11-15-104555-d7zm

Ceyda Düvenci'nin programında konuk olan Pelin Karahan, yeme alışkanlıkları ve kilo kontrolü üzerine konuştu. Karahan, "Artık evde pasta-börek gibi aşırı şeylere girmiyorum, doğrusu. Herhangi bir şeyi tamamen reddetmiyorum ama her şey dengeli. Kilo verdiğim dönemde bazı şeyleri tüketmedim, şimdi ise makarna veya tatlı gibi şeyleri de yiyorum ama her gün bunlarla beslenmiyorum. Her sabah simit-puşik yer misin? Her akşam mantı-makarna..." dedi.

Ünlü oyuncu önceden de ketojenik diyet deneyimi olduğunu belirtmişti. Ayrıca, sporun hayatında önemli bir yer tuttuğunu ve özellikle beslenmeye büyük özen gösterdiğini ifade etmişti. İki çocuk annesi olan oyuncu, fit kalmanın sırrının beslenme ve spor olduğunu vurgulamıştı.

Peki, ketojenik diyet nedir ve nasıl yapılır? Ketojenik diyet, karbonhidrat alımını azaltarak yüksek yağlı ve yeterli miktarda protein içeren bir beslenme düzenidir. Bu diyet hızlı kilo kaybına katkı sağlayabilir

Kaynak: HABER MERKEZİ