Beni beklediğini biliyordum Babacığım.

Beni beklediğini biliyordum Canım Peygamberim.

Beni beklediğini biliyordum Güzel Allah'ım.

Bin bir karmaşada umutla iyiliğe sarıldığımı, ümidimi hiç kaybetmediğimi,

gözyaşıyla gayretle sevgisini nasip ettiğin güzel yüreklere tutunup düşmemek için uğraştığımı, biliyordunuz.

Ne zaman ki gönlümün kıyısında azıcık bir sevinç ümit vardı, sevdiklerimle paylaşarak yaşam sevincimi çoğaltmaya, hayata tutunmaya çalıştım, gönüllerindeki sevinçle iki kelam güzel sözleriyle, dinleyen ve anlayan cengaver gönülleriyle.

Ruhumun dünya çıkmazlarında sıkışıp kaldığını, yine de bir çıkış yolu olduğunu hissettiğimi, biliyordunuz.

Mutluluğumun, gösterdiğim sevgi ve saygının, her kötülüğü  iyilikle savmaya çalışmamın, mütemadiyen affedişlerimin, her defasında yeniden başlamalarımın ve varlığımın; gökyüzünde süzülen bir kuşun merhametsizce vurulup yok sayıldığı gibi varlığımın her seferinde yok sayılmasının yorgunluğu içinde olduğumu biliyordunuz.

Her çıkmaz sokakta; bir yön bulup güzellikle düze çıktığımda, her iyileştiğimde yeniden yok olmam için bütün tuşlara basanları, bu yanlışlarından vazgeçirebilir, onları sevgi ve anlayışımla iyileştirebilirim sanmamla usanmadan, sadece ve sadece senin rızan için yeniden onlara el uzattığımı da biliyordun Rabbim. En asilinden çözümler aradığımı.

Ama şunu unutmanın yorgunluğunu yaşadım hep," kalpleri düzeltecek olan sendin", Peygamber'in dahi üzüldüğünde, "üzülme sen elinden geleni yaptıktan sonra kalpleri çevirecek olan biziz" dedin. Bu hummalı mücadelede vicdanımın rahatlığı tesellim olurken, mahzunluğum sana gelme vesilem  oldu her zaman.

Yok sayılmam senin var etmendi.

Bütün güzel ruhların Sana koştuğu secde ettiği etrafında pervane olduğu, sana  kavuştuğu mekanda, topraklarda yeniden hayat bulmaya, taze bir kanla canla ruhuma şifa vermeye, yoruldun gel dinlen artık dediğin, seni daha yakından görmek ve duymak istiyorum dediğin, kıymet bulamazken kıymet verdiğin bu aciz kulunu bu aziz davetine layık eyle.

Bir sevgilinin sevdiğine kavuşması mutluluğunu yasat, kendime yer yurt bulamazken sen  en sevdiklerinle bir arada olmaya çağırdın.

Bir düğün daveti gibi, bütün güzel ruhların meleklerin aşk ile raks edip sana aşkını sunduğu Kabe de , vuslat yaşat, bitmeyen bir vecd ile .

Hayata geldiğim andan bu yana, sevgileriyle, verdikleri  kıymetle, daima yanında olan annemi, babamı, kardeşlerimi, bütün ailemi; yaşam surecinde, sevgi, muhabbetleriyle yanımda olan dostlarımı ve Seni çok seven iki evladımı da yüreğimde getiriyorum. Hepsi de gelmek istediler, dua ve selamlarını gönderdiler tatlı bir hüzünle. Onlara da en yakın zamanda bu daveti bu vuslatı nasip eyle Allah'ım.

Gönlüm ve dilimle ettiğim, edeceğim bütün dualarımda sevdiklerim, kıymetlilerim, dostlarım var, hepsi senin katında kıymet üstünde  kıymet bulsunlar. Bu dünyada sevgileriyle rızıklandırdığın kıymetlilerim ile  ahirette de beraber eyle, en  Sevgilinin dizinin dibinde. Yolculuğumu sana varan hakiki yol eyle, gönül yangını ile yanmaktan usanmayan  bir pervane aşkı nasip eyle. Şem' ini her yerde görmeyi bilen. şükrü ile dirilen inşirah bulan bir pervane. Yolumuzu, niyetimizi, amelimizi, davetini hayırlı mübarek eyle, aşkını muhabbetini gönüllerimize nakşeyle, ziyadeleştir.

Sevdiklerini sevdiklerime yoldaş eyle Güzel Allah’ım.

Elhamdülillahi Rabbil Alemin.