İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti   İstanbul’da baba-oğul fiyatta anlaşamadığı kiracıyı hastanelik etti  

Törerle mücadele tam gaz devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son operasyonlar sonrası basını bilgilendirme toplantısında rakamları paylaştı.

1 hafta içerisinde 44 PKK'lı vuruldu!

Tüm güvenlik birimlerinin devletin bekası ve milletin huzuru için azim ve kararlılıkla görevlerini sürdürdüğünü belirten Aktürk, şu bilgileri paylaştı:

"PKK/KCK/PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere ülkemize yönelik tüm tehdit ve tehlikelere karşı proaktif ve kesintisiz bir şekilde başarıyla icra edilen operasyonlar ve kararlılıkla uyguladığımız, terörü kaynağında yok etme stratejisiyle son bir haftada 44 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı bu yıl içinde 1146'ya, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar ise 38 bin 489'a ulaşmıştır."

Pençe-Kilit Harekatı'nda şu ana kadar 600 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Aktürk, Irak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit Harekatı'nda bugüne kadar 600 teröristin etkisiz hale getirildiğini, değişik çaplarda toplam 1336 silah ve 667 bin 547 mühimmat ele geçirildiğini, 2 bin 192 mayın ve el yapımı patlayıcının tespit ve imha edildiğini, 640 mağara ve sığınağın kullanılamaz hale getirildiğini bildirdi.

Suriye'deki operasyonlarda 840 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Suriyelilerin emniyetli ortama geri dönüşleri ve normalleşmenin sağlanmasına çalışıldığını belirten Aktürk, şunları kaydetti:

"Operasyon bölgelerindeki güvenlik ve istikrarın sürdürülmesi çerçevesinde gerekli tüm tedbirler alınmakta ve teröristlerin saldırılarına karşılık verilmektedir. Nitekim bu yılın başından itibaren harekat bölgelerimize terör örgütü tarafından 3'ü son bir haftada olmak üzere 96 taciz ve saldırı gerçekleştirilmiş, kahraman komandolarımızın anında müdahalesiyle 31'i son bir haftada olmak üzere 840 terörist etkisiz hale getirilmiştir."

(HABER MERKEZİ)