Rusya’da Putin'e isyan etmesiyle dünyanın gündemine oturan sonrasında Belarus'a kaçtığı iddia edilen Prigojin'in yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Demet Akbağ, jüri başkanlığını bıraktı Demet Akbağ, jüri başkanlığını bıraktı

23 Ağustos’ta başkent Moskova yakınarında düşen uçakta yaşamını yitiren Wagner’in Lideri Evgeny Prigojin’e ait yeni görüntüler bugün grubun sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Ben Afrika'dayım!

Bir aracın içerisinde ilerlerken kameraya konuşan Prigojin, “Yaşayıp yaşamadığımı ve nasıl olduğumu merak edenler için şu anda 2023 yılının Ağustos ayında, hafta sonundayız ve ben Afrika’dayım” ifadelerini kullanıyor.

Kameraya son kez el sallıyor

 Kendisini hedef alanlara bir kez daha meydan okuyan Prigojin “Beni yok etmeyi düşünen ve ne kadar kazandığımı tartışan insanlar için söylüyorum, hayatımda her şey yolunda” diye konuşup son kez kameraya el sallıyor.

Paylaşılan görüntülerde yaşam tehlikesinin farkında olduğu anlaşılan Prigojin’in gün olarak “hafta sonu”nu söylemesi dikkate alındığında 23 Ağustos Çarşamba günü uçak kazasında ölen Wagner liderinin videosunun yalnızca 3-4 gün önce çekilmiş olabileceği tahmin ediliyor. (İHA)