Özellikle sahurda kahvaltılık ürünler, çay ve kahve tüketimi arttı. Kahvaltılık ürünler arasında en çok sırasıyla peynirler, çikolata kremaları, ballar, zeytin ve zeytin ezmeleri, acuka ve kahvaltılık soslar talep gördü.  Peynirlerde kaşar ve sepet peyniri, zeytinlerde ise en çok yeşil kırma zeytin siparişi verildi.

Filtre v Çekirdek Kahve Siparişlerindi Yüzde 83 Artış Oldu

Mangalcılara müjde; tavuk etine zam yok Mangalcılara müjde; tavuk etine zam yok

Veriler, Ramazan ayıyla birlikte iftar sonrasının vazgeçilmezi olan çay-kahve tüketiminde de artış görüldüğünü ortaya koydu. Geçtiğimiz yılın Ramazan ayına göre filtre ve çekirdek kahve siparişlerinde yüzde 83 artış yakalandı. Bunun yanı sıra Türk kahvesi makinelerinin siparişinde yüzde 173 artış görüldü.

Hepsiburada'nın, yöresel üreticileri desteklemek üzere hayata geçirdiği HepsiTürkiye'den ürünlerine de Ramazan ayında ilgi fazla oldu. Fethiye tahini, Ayvalık zeytinyağı, Beypazarı Kurusu ve Gümüşhane Pestili ay boyunca en çok sipariş verilen ürünler arasında yer aldı.

Ramazan Dayanışma Paketleri Rayanışma Ruhunu Güçlendirdi

Hepsiburada ve İhtiyaç Haritası Ramazan ayına özel deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla "Deprem Bölgesine Ramazan Kolisi İle Destek Ol" kampanyası ilgi gördü. Kampanya kapsamında müşteriler, Hepsiburada'nın özel ürün sayfalarından online olarak içlerinde ayçiçek yağı, un, şeker, çay, makarna gibi ürünlerin bulunduğu Ramazan paketlerini bağışlayabiliyor. İhtiyaç Haritası ile Gıda Kolisi Kampanyası Ramazan ayı sonrasında da devam edecek. (DHA)