25 Eylül 2020, Cuma
Son Dakika

Resim iç ve dış dünyanın yansımasıdır

Gazeteci Semih Hız’ın ‘Renklerin Sesi’ sergisi açıldı. Katılımcıların yoğun ilgisini toplayan sergide konuşan Hız, “Resim sanatının ressamın iç ve dış dünyasının hayata yansımasıdır” dedi.
18.10.2018 15.33.46

Gazeteci  Semih Hız’ın  ‘Renklerin Sesi’ sergisi Atakent Kültür Merkezi’nde açıldı.  Semih Hız’ın dostları, gazeteciler, sanat insanları ve resim meraklılarının katıldığı serginin açılışını, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kuzugüden Kuzugüden ve Kültür Müdürü Salih Nurettin Çevik yaptı. Semih Hız ise konuşmasında, uzun yıllar görev yaptığı medyadaki çalışmalarının yorgunluğunu  Küçükçekmece’deki sanat kurslarında resim yaparak dinlendiğini söyledi ve başta hocası ressam  Haldun Erinç’e, Küçükçekmece Belediyesi’ne ve gazeteci eşi Leyla Hız’a teşekkür etti. Semih Hız,  ayrıca sergiye katkıda bulunan sanatçı dostlarından Cam Kesme Mozaikleri ile muhteşem eserleri gerçekleştiren Halil Pocar’a ve ressam Ayşe Pocar ile Işık Yurdayarar ‘a minnetlerini sundu.

El, beynin uzantısı

Katılımcıların, sergideki tabloların karşısında dakikalarca ayrılmadığı dikkati çekti. Bir gazeteci “El, beynin uzantısıdır” cümlesiyle; resim sanatının ressamın iç ve dış dünyasının hayata yansımasıdır dedi. 1975 yılında resim yapmaya başlayan Semih Hız; TRT, ARD, AVA ve STAR TV’de çalışmalar yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları çıktı. Gazeteciler Cemiyeti üyeliği ile İstanbul Gazeteciler Derneği’nde 15 yıl yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Küçükçekmece Atakent Kültür Merkezi’nde bulunan sergi 1 Kasım 2018 tarihine kadar açık kalacak.Yorum Ekle