Twitch yayıncısı Pqueen meme kanserine yakalandığını duyurdu Twitch yayıncısı Pqueen meme kanserine yakalandığını duyurdu

Hudutsuz Sevda: Dizide değerlendirilen kadına yönelik şiddet sahneleri nedeniyle yayıncı FOX'a idari para cezası uygulandı. RTÜK, şiddet içeren sahnelerin izleyiciye olumsuz etki yapabileceği gerekçesiyle bu kararı almış olabilir.

Sakla Beni: "Sakla Beni" dizisi, çocuk karakterler arasındaki diyaloglar nedeniyle RTÜK'ün dikkatini çekti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın tepki gösterdiği bu diyaloglar, yasa ihlali olarak değerlendirildi. RTÜK, yayıncı kuruluşa üst sınırdan idari para cezası uyguladı.

Show TV - "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme":

Show TV'ye, cinayetin ele alındığı bir programda yayınlanmaması gereken görüntülerin ekrana yansıtılması nedeniyle üst sınırdan idari para cezası verildi.

Halk TV - "Nasıl Olacak":

Halk TV'de yayınlanan "Nasıl Olacak" adlı yapımda, Türkiye Cumhuriyeti'nin bazı terör örgütlerini kolladığı şeklindeki açıklamalar nedeniyle yayıncı kanala üst sınırdan idari para cezası uygulandı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yapımcılara toplumsal hassasiyetlere uygun içerikler üretme çağrısında bulunarak, özellikle kadın ve çocuk istismarı görüntülerinin artık tahammül sınırlarını aştığını belirtti. Şahin, RTÜK'ün bundan sonra daha sıkı denetimler yapacağını ve yaptırım gücünü ön planda tutacaklarını ifade etti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)