ABD basınından karşı taarruza geçen Ukrayna Ordusu'nun Ruslar'ın en güçlü savunma hatlarını geçtiği iddialarını doğrulayan bir açıklama geldi. Ukrayna'nın geri aldığı bölgeleri tek tek açıklamasını uzun bir süredir yalanlayan Rusya bir ilke imza attı.

Gucci’nin Ermeni mankeni Azerbaycan’a saldıracakmış! Gucci’nin Ermeni mankeni Azerbaycan’a saldıracakmış!

Hürriyet'in haberine göre: Moskova'nın Zaporojya bölgesindeki en üst düzey yetkilisi Yevgeny Balitsky Rus ordusunun geri çekildiğini açıkladı.

Rus yetkili bunun her ne kadar taktiksel bir çekilme olduğuna vurgu yapmaya çalışsa da açıklamalar, Ukraynalı General Oleksandr Tarnavskiy'in ordunun Rusya'nın güneydeki en güçlü savunma hattını aştığını söylemeni doğrular nitelikte olarak değerlendirildi.

Rus Ordusu çekildiğini kabul etti!

Ukrayna'ya ait Robotyne köyünü terk ettiğini kabul eden Rus yetkili şunları söyledi: 'Rus ordusu bu yerleşimi terk etti. Taktiksel olarak terk etti çünkü cephe kazmanın bir yolu olmadığında çıplak bir yüzeyde kalmak mantıklı değil. Bu nedenle Rus ordusu tepelere doğru ilerledi.'

Rus Ordusu planlarından vazgeçmiyor!

Şiddetli çatışmaların yaşanmaya devam ettiği Doğu Cephesi'ndeki durumu değerlendiren Ukrayna Kara Kuvvetleri Komutanı Oleksandr Syrskyi, ''Düşman, Donetsk ve Luhansk bölgelerinin sınırlarına ulaşma planlarından vazgeçmiyor' diye konuştu.

Kupiansk ve Lymansk'ta mevzilerini ve savunmalarını güvenli tutmalarının önemli olduğunu belirten Syrskyi sözlerini şu sözlerle bitirdi; '''Hedefimiz Bakhmut'ta belirlenen hatlara ulaşmaktır''

Kaynak: (HABER MERKEZİ)